Anakart yanmış mıdır?

tekno32

Kilopat
Arkadaşlar sanırım kısa devre yaptırarak anakartı yaktım. Zalman Z3 Plus kasa kullanıyorum. Ön tarafındaki USB girişleri zamanla yıpranarak kasa içine kaçmaya başladı defalarca PC açıkken yerine yerleştirmiştim ama dün gece yerleştirirken kısa devre yaptı ve PC kapandı. Açılmıyor Power tusuna basıyorum ama ne güç kaynagı devreye giriyor ne de fanlar fala dönüyor fişten çıkarıp taktım prizden cazırt cuzurt sesler geldi anakartı yakmamışımdır inşallah değil mi?

Düz kontak yaparak açmayı deneyin. 😀 Anakartın Power girişlerine tornavida ile dokunun. Açılmazsa yanmıştır muhtemelen.

Arkadaşlar sanırım kısa devre yaptırarak anakartı yaktım. Zalman Z3 Plus kasa kullanıyorum. Ön tarafındaki USB girişleri zamanla yıpranarak kasa içine kaçmaya başladı defalarca PC açıkken yerine yerleştirmiştim ama dün gece yerleştirirken kısa devre yaptı ve PC kapandı. Açılmıyor Power tusuna basıyorum ama ne güç kaynagı devreye giriyor ne de fanlar fala dönüyor fişten çıkarıp taktım prizden cazırt cuzurt sesler geldi anakartı yakmamışımdır inşallah değil mi?

Etleri getirin ateş sönecek :D

Deme öyle dayı korkutma. Elimle bile dokunmadım neresine statik vs yükleyip kısa devre yaptıracağım. Bence USB kiti kısa devre yaptırıyor 😂

Forum kurallarını okuyun ve üslübunuza dikkat edin ayrıca yazım denetleyici kullanın. Tamirciye gönderin biz pek bir şey diyemeyiz.

Anakartın üzerindeki güç kablolarını çıkar tekrar tak

Yeni konular

Geri
Yukarı