Anakart Yükseltme Vidası Montajı

Zelaroth

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar, kasamda belirli ATX bölümlerine yükseltme vidalarını monte ettim fakat en üstte aşağıdaki resimde paylaşacağım gibi diğer montaj yerlerinden daha yüksekte kalan fakat yine yanında ATX ibaresi bulunan yerler mevcut ve bu bölümler kafamı karıştırdı açıkçası çünkü normal montaj bölümlerinden daha yüksekteler, sorum şu ki; buralara da yükseltme vidası monte etmemiz gerekiyor mu acaba yoksa hali hazırda bu üç giriş yükseltilmiş bölümler olarak mı geçiyor?

Dosya Ekleri

• 20190622_133006.jpg
    20190622_133006.jpg
    974,6 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Kasada M, I, ATX gibi yazan yerlere bakmanızı önermem. Onlar bazen kafa karıştırabiliyor. Anakartınızı teorik olarak yerleştirip vida yerlerini tespit edebilirsiniz.

Kasada M, I, ATX gibi yazan yerlere bakmanızı önermem. Onlar bazen kafa karıştırabiliyor. Anakartınızı teorik olarak yerleştirip vida yerlerini tespit edebilirsiniz.

Anladım ama yine de sorduğum soruya gelirsek şayet üstteki 3 yuvanın diğer vida montaj yuvalarından üstte ve hafif üçgenimsi şekilde olduğunu görmüşsünüzdür, benim asıl sorum bunların vida gerektirip gerektirmediği esasında.

Tabii ki. O tarafa da anakart sabitleyici vidalamanız gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ olun, ben diğer vidalama alanları dümdüz olduğundan ve bu alan yukarıda kaldığından dolayı şüphelerim vardı çünkü biraz daha yüksekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı