Çözüldü Anakarta güç geliyor ama bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Twonas

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler. Yaklaşık 6-7 saat önce bir işim çıktı ve bilgisayarımı açılırken (Windows açıldı ama yükleme ekranındaydı) açma/kapama tuşundan kapattım. Ondan sonra fişi çekmedim ama PC kapandıktan sonra PSU'nun tuşundan gücü kestim. Eve geldiğimde açılmadı, tamamen söktüm, başka PSU denedim, BIOS pilini söktüm ama bir türlü çözemedim. Bilgisi olan var mıdır?

Çözüm
Başka kablo ile de denedim fakat olmadı. Zaten anakarttaki yeşil ışık yanıyor ama tuşa basınca tepki vermiyor.

Yardım eden herkese teşekkürler. Sorunu çözdüm CMOS sıfırlamaya yarayan jumper yerinden çıkmış. Bu yüzden açılmıyormuş.
Resimdeki gibi küçücük bir alet var anakarta göre farklı yerlerde olabiliyor bendeki sarı renkteydi. Bunun yerinde takılı oldupuna emin olun eğer takılıysa çıkarıp takılı olmayan tek kalmış pin içine girip diğer daha önceden takılı olduğu tek pin boşta kalacak şekilde takın belki o şekilde ile yarayabilir.
Tamamdır teşekkürler deneyeceğim olursa minnettar bir şekilde geri dönüşüm olacak

Yeni konular

Geri
Yukarı