Anakarta güç geliyor ama PC açılmıyor

Cordel1a

Femtopat
Daha fazla  
Ankarta güç gidiyor çünkü hem ekran kartının LED'leri yanıyor hem de başlatma düğmesinin + - portlarını yer değiştirip baktığımda yanıyor yani güç var fakat fanlar dönmüyor, acaba watt mı yetmiyor dedim (pcu biraz eski 380 watt) bu yüzden ekran kartını söküp denedim yine çalışmadı öncesinde çalışıyordu sonuçta (bugün denemedim keşke deneseydim emin olabilirdim) yani çalışmadığına göre watt yetmiyor da diyemem kısa devredir inşallah diyorum ya daha büyüj bir sorunsa ne yapacağım bilmiyorum servise götürmeye de korkuyorum açıkçası güvenilir olması lazım o da ender bulunur zaten biliyorsunuzdur. Yani çaresiz kaldım bir tık yardımcı olabilir misiniz, akıl verir misiniz? Not: Bugün pcu 24 pin Power kablosu için uzatıcı aldım RX 560 ekran kartını henüz yeni almıştım ve kart büyük diye yetişmiyordu dediğim uzatma kablosu ile sorunu çözdüm fakat gidip almadan önce Pcu'nun içini açıp tozları vs almıştım acaba bu işlem esnasında kısa devreye yol açacak bir şey mi yaptım bilemiyorum. 380 watt yetersiz diyecekler olacaktır kabul edilebilir fakat grafik kartını çıkardığımda da çalışmıyor öncesinde bu kart yokken çalışıyordu saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının PCI-e pinlerine bak, sağlam mı yanık var mı diye. Bir de güç kaynağı dandik olduğu için o kadar gücü kaldıramayıp tüm sistemi köfte etmiş de olabilir. Başka bir PSU ile denemen gerek.

Geri
Yukarı