Anakarta neden bu kadar para veriyorlar?

• Konuyu başlatan NNUE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 308

NNUE

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Asus Prime B550m-K, Sapphire Pulse 6700 XT, Kingston Fury 3200 MHz CL16 2x16 32 GB Ram
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben anlamıyorum. 2000 TL civarına anakart alabilecekken neden gidip bir anakarta 5000-6000 TL para veriyorlar? Örneğin B550 yerine neden X570 ya da b560 yerine z690 alıyorlar?

Arkadaşlar ben anlamıyorum. 2000 TL civarına anakart alabilecekken neden gidip bir anakarta 5000-6000 TL para veriyorlar? Örneğin B550 yerine neden X570 ya da B560 yerine Z690 alıyorlar?

Gerek olmasa sence üretilip satılır mı?
Önem arz etmekte sen sırf araç olsun gitsin dersin bir de opsiyonel donanım ve kalite tasarım vb ararsın.
Anakarta oyle :) özelik fazla geleceğe yatırım kaliteli tasarım iyi işçilik. Fazla para ama iyi bir kart.

Hocam Z veya X serisi anakartlar B serisinden her yönden daha gelişmiş daha iyi MOSFET, soğutucu, RAM MHz vs. birçok konuda daha yüksek performans sergilerler. B serisi her işlemci için iyi bir seçim değilken Z veya X serisi her destekledikleri işlemciler için son derece uygun anakartlardır.

Ekstra slotlar, daha dayanıklı termal bileşenler, haliyle daha fazla hızaşırtma imkanı vs vs. :)

Üstteki yorumlara bende bir şeyler ekleyeyim. Daha gelişmiş Ethernet ve ses kartı, arıza ekranı.

Geri
Yukarı