Anakarta takılan ADD RGB LED ve RGB LED farkı

tiramisu44

Centipat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bilgisayar sistemi topluyorum ve bu işte çok yeniyim. Kasa üzerinde(H210i NZXT) dahili bir Hub bulunuyor. Bu Hub anakarta USB 2.0 üzerinden bağlanırken, SATA'dan da güç alıyor. Hub üzerinde 2 adet 4 pin LED ve 3 adet 4 pinli fan girişi bulunuyor. Normalde 3 pinli LED'ler adreslenebilir ve 4 pinli LED'ler adreslenemez sabit LED'ler olarak bilirdim. Fakat bazı yerlerde 4 pinli adreslenebilir LED'ler olduğunu da öğrendim. Dolayısıyla ben Hub üzerine 4 pinli add LED çıkışına sahip fan kablosunu bulup takabilir miyim? 3 pin ve 4 pinli LED'ler konusunda bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• H210I-4 (1).jpg
    H210I-4 (1).jpg
    225,1 KB · Görüntüleme: 32
Voltaj olarak da uyması gerekir. RGB LED 4 pin ve 12V, ARGB ise 3 pin ve 5V. Girişleri de farklı. Uygun LED varsa takabilirsiniz. Şahsen 4 pin ARGB LED görmedim. Görmemiş olmam da olmadığı anlamına gelmiyor. Teknoloji sürekli değişiyor.

Voltaj olarak da uyması gerekir. RGB LED 4 pin ve 12V, ARGB ise 3 pin ve 5V. Girişleri de farklı. Uygun LED varsa takabilirsiniz. Şahsen 4 pin ARGB LED görmedim. Görmemiş olmam da olmadığı anlamına gelmiyor. Teknoloji sürekli değişiyor.

Çok doğru hocam. 4 pin ARGB olayını gördüğüm yer bir YouTube videosu. Linkini bırakıyorum. Burada fan LED'lerinin add olduğunu söylüyor ve kasaya USB ile takılan bir Hub'a 6 adete kadar 4 pinli fan LED'i bağlanabildiğini söylüyor. 4:41 dakikadan itibaren 15 saniye izlerseniz. Aynılarını dinleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı