Anakartı bükmek zarar verir mi?

Bir parça olup olmaması önemli değil, genelde 8 kat devre olur bir anakrtta esnetip bükmek bunları koparabilir. belirttiğin yeri bükünce en çok işlemci hizası baskı görmüştür. RAM, işlemci, güney köprüsü hepsi belirttiğin bölgede zaten. Kartı zorlama kendi halinde nasıl durmaya meyil gösteriyorsa öyle bırakıp çalıştırmayı dene düzelmezse zarar görmüştür. Anakartlar işlemci soğutucusu ağırlıysa vs. zamanla esneyebilir karışmamak lazım yada önceden esnemeye önlem almak lazım.
Hocam şimdi ekran kartı ile bi alakası yok oranın sanırsam? Yani görüntü ile bi bağlantısı olan tek yer PCI Express değil mi ekran kartı?
Dostum o işaretlediğin bölgede çipset var.
Güney köprüsü zarar görmüş olabilir.
Güneu köprüsünün ne gibi eksisi olur görüntüye yansır mı?

Hocam şimdi ekran kartı ile bi alakası yok oranın sanırsam? Yani görüntü ile bi bağlantısı olan tek yer PCI Express değil mi ekran kartı?
Dostum ne yazık ki görüntüyü ekran kartı tek başına vermiyor. Dediğim gibi güney köprüsü zarar görmüş olabilir. Ekran kartını farklı bir PC de deneyin. Böyle ısrar edince ne siz bir şey elde ediceksiniz ne biz.

Görüntüye yansır mı ne gibi aksilikler olabilir?
Hocam yansımış mı siz söyleyin? Görüntüde bozukluk var diyorsunuz. Bakın sorunun nerede olduğunu denemeden bilemeyiz. Ekran kartını başka bir PC de denemeniz lazım.
Eksilere gelince anakart bozulabilir işte daha ne olsun?

Hocam yansımış mı siz söyleyin? Görüntüde bozukluk var diyorsunuz. Bakın sorunun nerede olduğunu denemeden bilemeyiz. Ekran kartını başka bir PC de denemeniz lazım.
Hocam size soruyorum ki anakart ile alakası var mıdır diye? Evet veya hayır demek bukadar zor olmamalı. Sadece sorum şudur ekran kartı ve PCI Express görüntü ileten yerler değil mi? Bi kartta kırmızıya aldığım yer ne alaka olabilir ki orayla benim şahsen fikrim budur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı