Anakartım yanmış olabilir mi?

Anakartınızın modeli nedir?
Intel DQ67ow Anakart

Bu arada bir adamın dediği diğer adamı tutmuyor. Daha karta dokunmadan işlemcin bozuk ben yapamam diyen var, ustam burda yok sen bırak git gelince yapar diyen var, adam akıllı fiyat vermeyen var. Cidden piyasada ki çoğu bilgisayarcı aslında bilgisayarcı değil dolandırıcı. Yazıklar olsun adam akıllı bi bilgisayarcı bulamadım sabahtan beri.

Şansa dün kablo aldığım bilgisayarcı annemin arkadaşının kocasının dükkanıymış. Onun telefon numarasını aldım ona soracağım eğer cevap alamazsam mecbur gidip bir tanesine parayı bayıp yaptıracağım.

Intel DQ67ow Anakart

Bu arada bir adamın dediği diğer adamı tutmuyor. Daha karta dokunmadan işlemcin bozuk ben yapamam diyen var, ustam burda yok sen bırak git gelince yapar diyen var, adam akıllı fiyat vermeyen var. Cidden piyasada ki çoğu bilgisayarcı aslında bilgisayarcı değil dolandırıcı. Yazıklar olsun adam akıllı bi bilgisayarcı bulamadım sabahtan beri.

Şansa dün kablo aldığım bilgisayarcı annemin arkadaşının kocasının dükkanıymış. Onun telefon numarasını aldım ona soracağım eğer cevap alamazsam mecbur gidip bir tanesine parayı bayıp yaptıracağım.
O anakartı 250 liraya 5 kere alırsınız zaten, o kadar para vermeye gerek yok bence.

O anakartı 250 liraya 5 kere alırsınız zaten, o kadar para vermeye gerek yok bence.
Aynı şekilde düşündüğüm için yaptırmadım. İşinin ehli bir bilgisayarcıya götürdüm fiyat bilgisini yarın alacağım ve duruma göre yaptırıp yaptırmayacağım.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için son durumu anlatıyorum.

Bilgisayarcı dönüş yaptı. 300 TL hasarı varmış. Anakart besleyicisi bozulmuş ve birkaç tane kondansatör patlamış. Diğer gittiğim bilgisayarcıda ortalama 250 TL civarı bir fiyat tutar demişti.

2.el piyasada aynı kartı bulamadım. İnternette de güvenilir bir sitede satışı yok. Gidip bilmediğim bir siteden 350-400tl verip sıfırını almaktansa elimde olan karta 300tl vermeyi tercih ettim. Sizde bu sorunu yaşarsanız önce anakartınızın fiyatına bakıp çıkacak soruna göre kararınızı verebilirsiniz.

Maalesef direkt kartın en önemli bölgesi bozulunca tamir fiyatı da yaklaşık olarak kartın kendi fiyatı kadar tutuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı