Anakartıma kaç adet 860 Evo 500GB takabilirim?

Bütçe
30.000

İrfan Acer

Centipat
Son düzenleyen: Moderatör:
X570 bir anakartı alıp da ucuz 3200MHz RAM mi arıyorsunuz? Çıldırmışsınız.
Çıldırma falan yok. X570 aldı diye illa 4000MHz falan mı alması gerek? Evet, MHz yüksek oldukça performans da doğru orantıda yükselecek ama sanki 3200MHz çok düşük bir değermiş gibi yansıtmanız yanlış. Şart değil yani.

Bu belleği düşünebilir: G Skill RipjawsV 16GB (2X8) DDR4-3600Mhz CL18 Siyah 1.35V(F4-3600C18D-16GVK) AB000GSK13 | Trendyol

Ben performansa falan bakmıyorum efendim, o parayı verecek adam 3200 ile 4000 arasındaki farkı da verir. Vermesi de lazım, zırt pırt değiştiremezsin öyle RAM'ini. Özellikle ekonomi bu haldeyken. İş yapmayacaksa da X570 anakarta ihtiyacı yok. Muhtemelen oyun oynayacak ve bu konuda bilgisi dahi yok. B550 anakartların beklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Sonrasında B450 ile aralarındaki fiyat farkına göre sistem önerebiliriz.​

Eğer hala siparişi vermediyseniz şans var demektir. X570 Gaming Pro Carbon (aynı şekilde Gaming Edge) almayın, aldırmayın. VRM'leri giriş seviyesi VRM'lerle aynı, süs olarak VRM koymuşlar. Dolayısıyla soğutma performansı berbat. Fiyatını kesinlikle hak etmeyen bir anakart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı