Anakartımda hiçbir fare çalışmıyor

Berkay544

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarımda mouse bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Çalışmıyor dediğim hareket etmiyor, ışıkları yanıyor. Tuşları çalışıyor ama hareket etmiyor. Bunun nedeni anakart mıdır yoksa başka bir parça mıdır? Bu sorun mouse kaynaklı değil çünkü 7 farklı farenin hepsinde aynısı oldu. Anakartımda bazı başka sorunlar da olduğu için anakartımı değiştireceğim zaten. Bu sorun işlemci vs. kaynaklıysa bütçeme büyük zarar verir. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı girişlere takıp farelerin de çalıştığına emin isen format atarsanız geçer kısa şekilde. BIOS default değilse default etmeyi de unutmayın.
Bios deafult derken? Tam bilmiyorum onun ne olduğunu. Tüm girişlere denedim 7 mouseyi de hepsinde aynı şey. Farklı bilgisayarlarda çalışıyor mouseler.

Anakartınızda ne gibi sorunlar var eğer sorun varsa diğer bileşenleri de riske atarsınız.
Birincil olarak bu mouse olayı, açılırken tek bir bip sesi geliyor o ramle alakalı sanırım. Son olarak da bilgisayar açılırken biosa girilen ortada markanın ismi yazan bi ekran var o ekranda kalıyor kasadaki yeniden başlatma tuşuna basınca açılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı