Çözüldü Anakartımda RAM'lerin üstünde kırmızı ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

farukcan538

Centipat
Anakart modelim: MSI Tomahawk Z390 (BIOS en güncel sürümde)
PSU model: Corsair RM1000X
RAM model: G.Skill 8x2 3600MHz

FSP marka güç kaynağımda 1 tane CPU çıkışı olduğu için Corsair RM1000X ile değiştirdim. Fakat değiştirdikten sonra tuşa bastığımda fotoğraftaki gibi RAM'lerin üstündeki kırmızı ışıklar yandı. Başka RAM'ler denedim fakat yine de yanıyor. Başka slotlara taktım o zamanda yanıyor. Bilgisayar açılıyor. RAM'larda gözüküyor 16 GB olarak dual kit. Anakartta DRAM, CPU ve VRAM ışıkları falan hiçbiri yanmıyor sadece RAM'lerin üstündeki ışıklar. Bu ışıklar sorun yaratır mı ve çözümü var mı acaba?

WhatsApp Image 2019-12-28 at 22.28.58.jpeg

WhatsApp Image 2019-12-28 at 22.29.23.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir sorun ışığı değil, altındaki yuvaya bellek yüklediğini ve BIOS tarafından görüldüğünü söylüyor.
1.PNG
Bir sorun ışığı değil, altındaki yuvaya bellek yüklediğini ve BIOS tarafından görüldüğünü söylüyor.
Eki Görüntüle 479190
Yani şimdi onların yanması normal mi bu şekilde mi olması lazım yani. Her hangi bir sorun çıkartmaz böyle kullanabilirim değil mi ? Psu değiştirmeden önce yanmıyordu ama ondan şaşırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı