Anakartımı nasıl test ederim?

tuna06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni anakart aldım bilgisayar toplamaya başladım. Ancak şu an sadece anakart var. Sistemi 2 aya kadar toplayacağım için şu an anakartta bir sorun olup olmadığını bilemiyorum. Bu anakartı nasıl test edebilirim?

Fonksiyonel olarak test etmek için işlemci, RAM, PSU ve işlemcinde APU yoksa GPU gerekiyor. Dersen sadece PSU'm var, anakart üzerinde RGB vs. varsa onlar yanıyor mu yanmıyor mu, öyle test edebilirsin 24pin ATX kablosunu takarak.

İşlemci ve RAM olmadan mümkün değil diye biliyorum bir bilgisayarcıya götürüp test ettirebilirsin ama tavsiye etmiyorum, kutusu açılmış kullanılmış gibi durmuyorsa özellikle işlemci soketi kenarlarında termal macun izi arayabilirsin yoksa arızalı olma ihtimali çok düşük.

İşlemci ve RAM olmadan mümkün değil diye biliyorum bir bilgisayarcıya götürüp test ettirebilirsin ama tavsiye etmiyorum, kutusu açılmış kullanılmış gibi durmuyorsa özellikle işlemci soketi kenarlarında termal macun izi arayabilirsin yoksa arızalı olma ihtimali çok düşük.
Herhangi bir kullanılma izi yok açtım baktım ama kutuyu açarken açma yerinde bir bant vs birşey göremedim. Bilgisayarcıya götürme yi düşündüm ama bilemedim.Anakart b550 Msı gaming plus.

Geri
Yukarı