Anakartımın güç ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor

Negan34

Centipat
Merhabalar, bugün yeni bir sistem topladım. Her şey bittikten sonra kasamın güç tuşuna bastım fakat sistem tetiklenmedi. Anakartımın güç ışığı yanmakta fakat sistem tetiklenmiyor maalesef.

Kasamın güç tuşunda aslında mavi ışık yanması gerekiyor. Fakat kasanın güç kablosu anakarta bağlı olduğu halde o ışıkta yanmıyor. Dün misafirimiz bir bilgisayarcı idi, kısa devre ile çalıştırmayı denedi ama sistem tetiklenmedi.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Kasa'dan gelen, anakarta bağlanan kablolardan mı? Yoksa anakart veya PSU'dan mı?

3.jpeg
d785034b8faffe372f6cc4d9719e0722.jpeg
1.jpeg
2.jpeg

Power ve reset Switch'ler düzgün bağlandı mı?

Hocam, Power, reset, ve diğer aynı yere bağlanan 2 pinlik kabloların hepsi benim kasamın kablosunda birleşik. Üzerinde toplam 9 pin var. Yani yanlış takmış olamam. Zaten kısa devre ile de denedim fakat çalışmadı.
Dostlar, bugün bir bilgisayarcıya götürdüm ve tamir etti. Kabloları yanlış bağladığımı söyledi. Yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı