Bilgisayar açılmıyor fakat anakart ışığı yanıyor

justsaybebeyim

Decapat
Daha fazla  
Esenlikler dostlar. Bilgisayar surekli olarak kulaklığımı ve klavyemin bağlantısını kesip duruyordu. Ben de acaba kasanın içindeki kablolar tam takılmadı mi gevşedi mi diye düşündüm açtım kasayı ve açmadan önce statik elektriğimi metal bir şeye dokunarak attim. Neyse kabloları hafif anakarta bastırdım otursun diye ama şimdi PC açılmamaya başladı. Ekran açılır gibi oluyor mi falan yazıyor ama görüntü gelmiyor. USB bağlantılarında da güç yok. Dedim RAM'leri ekran kartını sokup takayım hatta işlemcimin harici ekran kartı var yani APU ona da denedim görüntü gelmedi. USB portlari yok. RAM'leri tek tek taktım tak çıkar yaptım BIOS pilini sokup bir iki dk bekledim sonra çalıştırdım. PC yine aynı oldu açıldı görüntü yok ışık yok sonra kendini kapattı bir daha açtı görüntü ve ışık geldi ama klavye ve mouse ışık yanmasına rağmen hareket etmedi klavye yazmadı bir daha res attim bu sefer yine aynı açılmadı. USB portlarinda güç de gelmiyor. Ekran kartım vs çalışıyor. Anakartta beyaz ışık yanıyordu DRAM sonra turuncuya döndü ilk verdiği hataya geri döndü yani turuncu o da VGA yazıyor. Sebebini bulamadım. Zaten PC calisir haldeyken de sürekli klavye ve kulaklığımın baglantisi anlık olarak gidip geliyordu. Son olarak şu anakartin arkasında PC kasasinin görünmeyen yerindeki küçük kart nedir?

Dosya Ekleri

• 20240205_174329.jpg
    20240205_174329.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Son olarak şu anakartin arkasında PC kasasinin görünmeyen yerindeki küçük kart nedir?
Fan kontrolcüsü. Hatta sanki led gibi bir şey de ona bağlı. Ama emin olmak lazım, normalde reset tuşuna bağlıyorlar.
BIOS sıfırlamayı deneyin, pili çıkarın ve gücü kesin, emin olun. Sistem AMD ise bazen CPU'nun gevşetilmesi vs işe yarayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı