Anakartımın vida yuvaları kasama uymuyor

CanSaribal

Kilopat
Dün akşam Corsair 300R kasa ve Asus M5A99x Evo R2.0 anakart aldım. Eve geldim. İşlemciyi taktım, termal macunu sürdüm. Hyper Tx3 İşlemci Soğutucumu yerleştirdim. RAM'leri taktım. Sıra anakartı kasaya yerleştirmeye geldiğinde şok oldum. Anakartımın üzerindeki yaklaşık 10 vida yuvasının sadece kartın alt yarısındaki 4 tanesi uyuyor. Geriye kalan yuva delikleri ise kasanın delikleri ile ortak özellik kümesi gibi yarı yarıya uyuyor. Ne yapmam gerek?

Kasayı daha dün akşam Vatan Bilgisayar'dan nakit parayla aldım ama eve gelince köpüklerin kutuyu çok sıkıştırdığını gördüm. Kasayı çekerek çıkaramadığım için kutuyu parçaladım. Ayrıca Kasanın içinde Corsair CX 80+ 600 W güç kaynağı da vardı. Onu da açıp kasaya monteledim. Sizce sorun kasadaysa değiştirirler mi?

Vatan hangi ürünü alırsanız alın ilk 7 gün içinde koşulsuz şartsız geri alıyor diye biliyorum. Almazlarsa biraz sitem edin :) :) Bence alırlar iadesini.

İade'ye gerek yok. Eğer sorun kasadaysa bire bir değişim yapsalar da yeter. Zira kasamı çok beğendim. Bazı arkadaşlar da "anakartının vida yuvalarını yamuk açmışlardır, sen git kendine yeni delik aç" falan dedi. Ne diyorsunuz dedim? Bu kulak memesi mi de yeni delik açayım anakarta?

Normalde bu akşam gidecektim ama arayıp orada bana bu parçaları satan görevliyle konuştum. Zaten Pendik şubesinde gide gele OEM görevlisiyle arkadaş olduk gibi :D Dedim bugün çalışıyorum, yarın izinliyim. Ancak yarın gelebilirim. Tamam dedi, sen gel bi bakar sorunun ne olduğunu çözmeye çalışırıız dedi. Bakalım yarın kasamı da yüklenip gidicem. Bakalım sorun çıkarmazlar inşallah. Kutusu yok, PSU açılmış gibi...

Sorun çözüldü. sorun anakartımın arka plakasının arkasında yumuşak zeminmiş. Onu biraz ezip, anakartımı daha sert (ama kırmayarak tabii :D ) oturtunca arka plaka ve yuva hizalarına, bütün delikler tuttu birbirini. Ama ne yazık kı bu süreçte 2 tane vida kaybettim :( Biri kasanın içinde şıngır şıngır oynuyo öbürü ayağıma çarpıp çekyatın altında meçhule doğru yola çıktı :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı