Anakartın 1 tane pini yamuldu

SeuN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni işlemci aldım ve eskiden anakartimda 1 tane pin yamulmustu. Bir sorun çıkarır mı veya performansta düşüş yaşar mıyım?
Düzeltmeyi denemeli miyim?

8 ay önce falan PC temizlerken islemci çıkarırken 1 tane pin yamultmustum sorunsuz açılıyordu. Bugun bilgisayarciya yeni islemci almaya gittiğimde 1 tane yamuk pin var. Sizce duzeltmeli miyim?
Bilgisayar sıkıntısız calisiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu hassas bir iş. Genelde bu işlemi yaparken büyüteçli stand kullanıyorlar. Bence riske atmayın.

Düzeltmeniz zor, temas etmezse de işlemci düzgün çalışmayabilir. O şekilde kullanmayın ve mümkünse servisine gönderin onlar düzeltsin.
Kendinize güveniyorsanız uçlu bir kalemle yavaş ve dikkatli bir şekilde düzeltebilirsiniz. Eğer güvenmiyorsanız bir bilgisayarcıya gösterin.
Fotoğraf atar mısın?
El becerin ve hassas hareket yeteneğin varsa Linus Tech Tips'in videosu vardı, onu izleyip onlar gibi deneyebilirsin, ancak şunu hep bil ki daha batırma ihtimalin de var. Elin anlık titrer çöp edersin anakartı.

Şu an PC sıkıntısız calisiyor. Ama kendime guvenmiyorum ama bir zaman sonra işlemci falan bozulur mu? İşlemci sıcaklığı 60 derece. i5 3470.

Benim R5 1600'e bir anlık dikkatsizlikle hızla serçe parmağım çarpmıştı, 2 pini de yamulmuştu, kendime güvendim ve tırnağım ile ikisini de düzelttim, sonra tam otursun diye işlemciyi sokete oturttum ki şeklini alsın. (Ben sokete oturturken neredeyse hiçbir fark yok gibiydi, o yüzden oturttum. Siz pinler yamukken yaparsanız pini kırabilirsiniz bile.)

Geri
Yukarı