Çözüldü Anakartın 1 USB 2.0 Girişi Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AtesGunes

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Anakartin USB 2.0 portlarindan birini bozdum.
Kablosu kırık olan fareyi eski farenin kablosuyla değiştirmek istedim. Bağlantı sırasının farklı olduğunu fark etmeyince sanırım kısa devre yaptı. Duman, ateş vs çıkmadı.
Hiçbir şekilde, ne takarsam takayım o portu görmüyor bilgisayar. Ama hemen yanındaki USB 2.0 portunu görüyor. USB3 portları sorunsuz.
Emin olmak için,
*BIOS pilini çıkarıp taktım.
*Yeniden BIOS yazılım attım. Yine de nafile.

Sorularım:
*Bu bozuk port ileride anakarta sıkıntı çıkarır mı?
*Bunun için garantiye göndermeli miyim?
*Servis çözüm sağlayabilir mi?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herkese merhaba,
Kablosu kırık olan fareyi eski farenin kablosuyla değiştirmek istedim. Bağlantı sırasının farklı olduğunu fark etmeyince sanırım kısa devre yaptı. Duman, ateş vs çıkmadı.
Hiçbir şekilde, ne takarsam takayım o portu görmüyor bilgisayar. Ama hemen yanındaki USB 2.0 portunu görüyor. USB3 portları sorunsuz.
Emin olmak için,
*Bıos pilini çıkarıp taktım.

Sorularım:

Teşekkürler.

Çok büyük bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ama cihazın garantisi varsa gönderebilirsiniz büyük ihtimalle kolayca düzelteceklerdir. Ama garantiniz yok ise pek mantıklı değil gibi. Ama sadece anakart da sadece USB 3.0 portu kaldıysa yaptırılabilir çünkü yeniden işletim sistemi kurarken biraz uğraştırabiliyor USB portları. Kısacası cihazın garantisi varsa yaptırmak iyi olabilir ama eğer yoksa pek gerek yok gibi. Sorularınızın da cevabı altta yazıyor.

1. Sonradan bir sıkıntı yaratacağını sanmam. Sadece belki arada kendi kendine çalışmaya başlayabilir çünkü ben öyle şeyler arada yaşıyordum.
2. Bunun için garantiye gönderebilirsiniz ama çok büyük bir şey değil elbette. Ama cihazınız sorunsuz olmasını istiyorsanız garantiye vermeniz çok daha iyi olur.
3. Eğer anakartın PCB'sine zarar vermediyseniz kolayca tamir edeceklerdir büyük ihtimalle ama o kadar büyük bir sorunu USB takarken yapabileceğinizi sanmıyorum.

Edit : Çözüm olarak işaretlediğiniz için teşekkür ederim : ).
Herkese merhaba,
Emin olmak için,
*BIOS pilini çıkarıp taktım.

Sorularım:

Teşekkürler.

1- Herhangi bir sorun olmaz. Aynı şekil de bende 2 yıl kullandım.
2-Fazla takıntılı değilseniz gerek yok bence.
3-Evet.

Herkese merhaba,
Emin olmak için,
*Bıos pilini çıkarıp taktım.

Sorularım:

Teşekkürler.

Çok büyük bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ama cihazın garantisi varsa gönderebilirsiniz büyük ihtimalle kolayca düzelteceklerdir. Ama garantiniz yok ise pek mantıklı değil gibi. Ama sadece anakart da sadece USB 3.0 portu kaldıysa yaptırılabilir çünkü yeniden işletim sistemi kurarken biraz uğraştırabiliyor USB portları. Kısacası cihazın garantisi varsa yaptırmak iyi olabilir ama eğer yoksa pek gerek yok gibi. Sorularınızın da cevabı altta yazıyor.

1. Sonradan bir sıkıntı yaratacağını sanmam. Sadece belki arada kendi kendine çalışmaya başlayabilir çünkü ben öyle şeyler arada yaşıyordum.
2. Bunun için garantiye gönderebilirsiniz ama çok büyük bir şey değil elbette. Ama cihazınız sorunsuz olmasını istiyorsanız garantiye vermeniz çok daha iyi olur.
3. Eğer anakartın PCB'sine zarar vermediyseniz kolayca tamir edeceklerdir büyük ihtimalle ama o kadar büyük bir sorunu USB takarken yapabileceğinizi sanmıyorum.

Edit : Çözüm olarak işaretlediğiniz için teşekkür ederim : ).

Son düzenleme:
Çözüm
İkinize de teşekkür ederim.
Anakart daha bu yaz almıştım. Sıkıntı çıkarsa garantiye yollarım.
Şimdi biraz canımı sıkıyor ama muhtemelen birkaç gün sonra çok umursamam.

İkinize de teşekkür ederim.
Anakart daha bu yaz almıştım. Sıkıntı çıkarsa garantiye yollarım.
Şimdi biraz canımı sıkıyor ama muhtemelen birkaç gün sonra çok umursamam.
Hocam asıl biz teşekkür ederiz : ). Sizin teşekkür etmenize bile gerek yok. Dediğiniz gibi rahatsız olmamaya başlarsanız pek tamir ettirmenize gerek yok gibi.

Geri
Yukarı