Çözüldü Anakartın altındaki pinlerin bir yere değmesi sonucu bilgisayarın görüntü vermemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrliam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı temizliyordum fişleri çekmeyi unutmuşum ama PC kapalıydı sonra anakartın altındaki pinlerden bir anda ateş çıktı RAM'leri ve ekran kartını falan kontrol ettim çalışıyordu İşlemcide ama görüntü gelmiyor. Pinler yamulmamış da ne olmuş olabilir?

Çözüm
Arkadaşlar bilgisayarımı temizliyordum fişleri çekmeyi unutmuşum ama PC kapalıydı sonra anakartın altındaki pinlerden bir anda ateş çıktı RAM'leri ve ekran kartını falan kontrol ettim çalışıyordu İşlemcide ama görüntü gelmiyor. Pinler yamulmamış da ne olmuş olabilir?
Anakarta büyük ihtimalle shortcut yani kısa devre attırdın. Çıplak bir biçimde anakartını incele gözde görülür bir yanık var mı. Son olarak ta büyüteç yardımı ile süzmen gerekebilir ince kapasitör ve dirençleri.
Diğer bir işlem ise başka cpu ile test etmen. İşlemcini öldürmüş olabilir.
Anakarta büyük ihtimalle shortcut yani kısa devre attırdın. Çıplak bir biçimde anakartını incele gözde görülür bir yanık var mı. Son olarak ta büyüteç yardımı ile süzmen gerekebilir ince kapasitör ve dirençleri.
Diğer bir işlem ise başka cpu ile test etmen. İşlemcini öldürmüş olabilir.

Çözüm
İşlemci değiştirip deneyeyim bir. Hocam işlemci değiştirince düzeldi fakat şimdi yeni bir işlemciye ihtiyacım var.
Vay be demek ki işlemcini kül etmiş. Üzücü geçmiş olsun.

Anakarta büyük ihtimalle shortcut yani kısa devre attırdın. Çıplak bir biçimde anakartını incele gözde görülür bir yanık var mı? Son olarak da büyüteç yardımı ile süzmen gerekebilir ince kapasitör ve dirençleri.
Diğer bir işlem ise başka CPU ile test etmen. İşlemcini öldürmüş olabilir.

Peki bu işlemciyi düzeltmenin bir yolu var mı hocam servise falan göndersem yaparlar mı?

Peki bu işlemciyi düzeltmenin bir yolu var mı hocam servise falan göndersem yaparlar mı?
Garantisi varsa değişim yapabilirler, yoksa da biraz zor. Modeli nedir?

Eski işlemci hocam ama yeni almıştım Xeon 5450 yaklaşık 1 hafta önce almıştım yazık oldu bu yaz yeni PC alacağım için mutluyum ama E7400 işlemci beni nereye kadar götürecek bilmiyorum.
ov sağlam bir işlemciymiş.

Zamanının en iyilerinden Q6600ü satıp üstüne 100 daha ekleyip almıştım kullanmak nasip olmadı 🥲

Moralim alt üst oldu hocam iyi akşamlar yardımınız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı