Anakartın BIOS sürümünü nasıl öğrenirim?

umutkayretli

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus B360 GAMING anakartı aldım ve kullanacağım işlemci i5 9400F olacak. B360 anakartlarda 9. nesil işlemci için de BIOS güncellemesi gerekiyor. İşlemci veya RAM takmadan anakartın BIOS sürümünü öğrenmenin bir yolu var mı? Ona göre servise BIOS güncellemesi için göndereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 programı ile öğrenebilirsiniz. Bu arada BIOS güncellemesi için servise göndermenize gerek yok. Yapılması çok basit. Sadece kesintisiz bir güç kaynağınız olması gerekli biraz uzun süreceği için. BIOS güncellemesi sırasında elektrik kesilirse BIOS pili gidiyor. Kısacası yaşadığınız yerde planlı elektrik kesilmesi meteorolojik ya da bir afet olmadığı sürece elektrikler kesilmeyeceği için rahatlıkla yapabilirsiniz. Technopat kanalında da birçok video mevcut.

Bilgisayarı yeniden başlat ve tam açılırken del tuşuna ardarda bas. Orada yazıyor. Bios... Diye
Servise neden gönderiyorsun ki ?
İşletim sistemin kurulu ise (yani windows un varsa) internete Gigabyte Support yaz.Ya da Gigabyte bios son sürüm yaz. Sonra en güncel bios sürümünü indir. En üstte çıkan en yenisi olur. Del e basıp biosa baktıktan sonra sürümü aynı değilse yükle. Aynı ise yüklemene gerek yok.

Son düzenleme:
AIDA64 programı ile öğrenebilirsiniz. Bu arada BIOS güncellemesi için servise göndermenize gerek yok. Yapılması çok basit. Sadece kesintisiz bir güç kaynağınız olması gerekli biraz uzun süreceği için. BIOS güncellemesi sırasında elektrik kesilirse BIOS pili gidiyor. Kısacası yaşadığınız yerde planlı elektrik kesilmesi meteorolojik ya da bir afet olmadığı sürece elektrikler kesilmeyeceği için rahatlıkla yapabilirsiniz. Technopat kanalında da birçok video mevcut.
"İşlemci takmadan" diye belirtmiştim. Elimde 8. nesil işlemci olmadığı için de servis olmadan 9. nesile uyumlu hale getiremem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı