Anakartın BIOS'unu indiremiyorum

Biraz daha açıklayıcı olursanız konu hakkında daha iyi anlayabiliriz sorun nedir, ne yapmak istiyorsunuz diye. Anakart marka model nedir ? BIOS sürüm mü güncellemek istiyorsunuz ?

Bu paylaştığın site Gigabyte'a ait. İndirmek istediğin, ama hata veren uygulamanın uzantısı bu; "mb_utility_atbios_x79.exe" yani bu dosya sanıyorum ki aradığın şey değil :) Çünkü BIOS modlama gibi uygulamalar var, ama Gigabyte'ın kendi paylaştığı uygulamalar ile bunun yapıldığını sanmıyorum. Bu uygulama sanıyorum ki Gigabyte'ın Windows üzeri BIOS update etme aracı. Zaten yukarıda yazıyor "BIOS Live Update Utility" diye. Aşağıda ki linklerde bu programın chipset ile uyumlu olan versiyonu olsa gerek. Şimdi bana cevap verebilir misin. Sen anakart'ın BIOS sürümünü güncellemek mi istiyorsun, yoksa BIOS herhangi bir firmware dosyasını modlamak mı ? Bundan hala emin olamadım.

Bu paylaştığın site Gigabyte'a ait. İndirmek istediğin, ama hata veren uygulamanın uzantısı bu; "mb_utility_atbios_x79.exe" yani bu dosya sanıyorum ki aradığın şey değil :) Çünkü BIOS modlama gibi uygulamalar var, ama Gigabyte'ın kendi paylaştığı uygulamalar ile bunun yapıldığını sanmıyorum. Bu uygulama sanıyorum ki Gigabyte'ın Windows üzeri BIOS update etme aracı. Zaten yukarıda yazıyor "BIOS Live Update Utility" diye. Aşağıda ki linklerde bu programın chipset ile uyumlu olan versiyonu olsa gerek. Şimdi bana cevap verebilir misin. Sen anakart'ın BIOS sürümünü güncellemek mi istiyorsun, yoksa BIOS herhangi bir firmware dosyasını modlamak mı ? Bundan hala emin olamadım.
Öncelikle özür dilerim. Bi tavsiye üzerine xeon e5450 işlemci aldım G41M-combo anakartı için modlama gerek dediler orada bir kişi bu attığım uygulamayı açıyor ve ben o uygulamayı bulamadım modlamam gerekiyor sanırım ama yapamadım.

Öncelikle özür dilerim. Bi tavsiye üzerine xeon e5450 işlemci aldım G41M-combo anakartı için modlama gerek dediler orada bir kişi bu attığım uygulamayı açıyor ve ben o uygulamayı bulamadım modlamam gerekiyor sanırım ama yapamadım.
Valla benim bildiğim bu aracı uygulama eski bir uygulama. Ve BIOS firmware dosyasını online olarak indirip Windows üzerinden yazmaya yarıyor. Ve yine bildiğim bir şey, BIOS firmware üzerinde tweak yapmak, yani sizin dediğiniz gibi modlamak farklı programlarla yapılıyor diye biliyorum. Çünkü Gigabyte böyle bir aracı uygulama yapacağını sanmam :) Öyle olmuş olsaydı örnek ekran kartları için BIOS yükleme programları ekran kartları firmalarına ait değildir. Bilmem anlatabildim mi durumu. Ya da bir başka örnek, Windows ISO dosyası içinde tweak yapılıyor, ve yine bu aracı uygulama Microsoft ile alakalı değil. Bence firmanın kendisi bu gibi işlemlerin yapılması için aracı uygulama yapmaz. Kendini neden riske atsın, bu riski kullanıcıya bırakır ama :)))

Yeni konular

Geri
Yukarı