Anakartın dahili ses kartı değiştirilir mi?

Anakartta parça değişiminden önce yazılımsal sorun mu değil mi onu öğrenmek lazım. En kötü format at düzelmezse anakart arızası için çözüm ararsın.

Büyük ihtimal ses driverla alakalı bir durum. Aygıt yöneticisi üzerinden ses kartı takılı değilken, ses girişleri ve çıkışları bölümünün ekran fotoğrafını atar mısın?

Ayrıca şu linkten sound driver olanını indirip bilgisayara bi yeniden başlat bakalım düzelcekmi.

Dahili anakart üzerindeki ses kartında arıza herhangi bir parçası yanmış olabilir bu onarımıda elektronikçi TV vb onarımı yapabilen kişiler yapabilir devrelere bakarak bilgisayar tamircileri anlamaz o işlerden.

Arkadaşlar, anakartıma ses kartı taktım ve anakartın kendi ses özelliği arızalandı. Elimde ses özellikleri sağlam olan bir anakart daha var. Bu sağlam anakarttaki ses parçalarını alıp şu anki anakarta takarsam bu problemden kurtulabilir miyim?
Takamazsın. (Teorik olarak takabilirsin aslında ama bu soruyu burada soruyorsan bu konuda elektronik bilgiye sahip değilsin diye anlıyorum ben)

PCI ya da USB üzerinden kullanılan ses kartlarını değerlendir. F/P olarak onboard olanlarından çoğu defa daha iyi performans verirler.

Kulaklığımı ses kartına takıyorum ve anakart kulaklığı resmen algılamıyor. Yani hiçbir şey takmamışım gibi gösteriyor. Ses kartını takıp çıkarttıktan sonra böyle bir şey oldu. Gerçekten bu durum beni etkiliyor çünkü ses kartımın mikrofon kısmı arızalı. ASUS R7 265 series i5 3330 işlemci.

Esonic H61FFL anakart.​

Nasıl bakabilirim?

Realtek HD driverını indirip kurun. Driver kaynaklıysa kurup yeniden başlattıktan sonra düzelecektir.

Dahili anakart üzerindeki ses kartında arıza herhangi bir parçası yanmış olabilir bu onarımıda elektronikçi TV vb onarımı yapabilen kişiler yapabilir devrelere bakarak bilgisayar tamircileri anlamaz o işlerden.
Buyurun

Büyük ihtimal ses driverla alakalı bir durum. Aygıt yöneticisi üzerinden ses kartı takılı değilken, ses girişleri ve çıkışları bölümünün ekran fotoğrafını atar mısın?

Ayrıca şu linkten sound driver olanını indirip bilgisayara bi yeniden başlat bakalım düzelcekmi.

İndirdim düzelmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (38).png
    Ekran Görüntüsü (38).png
    229,1 KB · Görüntüleme: 14
DDU diye program var onu indir tüm ses driverlarını temizle sonra benim attığımı tekrar indir.
Ayrıca PCI basit iletişim denetleyicisi yazana çift tıkla > ayrıntılar > donanım kimliği bölümünü atar mısın?

DDU diye program var onu indir tüm ses driverlarını temizle sonra benim attığımı tekrar indir.
Ayrıca PCI basit iletişim denetleyicisi yazana çift tıkla > ayrıntılar > donanım kimliği bölümünü atar mısın?
Buyurun. Dediğiniz uygulamayı indirdim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    218,4 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı