Anakartın desteğinden fazla RAM takılırsa ne olur?

Bayır Domuzu 58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımın anakartı Max. 4 GB RAM destekliyor. 2 tane RAM slotu var. Ben bunlardan birinie 4 GB diğerinie ise 2 GB RAM taktım ve 6 GB RAM olarak gözüküyordu. Bu nasıl mümkün olabiliyor ve işe yarıyor mu?

Merhaba. Bilgisayarımın anakartı Max. 4 GB RAM destekliyor. 2 tane RAM slotu var. Ben bunlardan birinie 4 GB diğerinie ise 2 GB RAM taktım ve 6 GB RAM olarak gözüküyordu. Bu nasıl mümkün olabiliyor ve işe yarıyor mu?

İşlemcin ne kadar destekliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
İşlemcin ne kadar destekliyor.

İşlemcide sadece MHz desteği bulunur RAM miktarı ile uzaktan yakından alakası yok.

Demekki fazla destekliyor anakart ismi nedir?

Anakart sayfalarında yazan maksimum bellek desteği her zaman gerçeği yansıtmıyor. ASUS bile kendi ürünlerinde desteklediğinden az RAM yazabiliyor. Bunu doğrudan ASUS'ta çalışırken bir başka ASUS çalışanı arkadaşımız test etti...

Technopat'ın Macbook RAM yükseltme rehberinde maksimum 16GB desteklenmesine rağmen 32 GB takılmıştı diye hatırlıyorum. Bir de geçenki netbook videosunda 4 GB desteklememişti laptop.

Yeni konular

Geri
Yukarı