Anakartın ekran kartı clipsi kırıldı ve vida yuvası yalama oldu

sipahi58

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni sistem aldım. Evde ekran kartını takarken anakarttaki çıt sesi gelen klipsi kırdım. Sıkıntı olmaz vidaları iyice sıkayım diye düşündüm. Vidaları çok fazla döndürdüm bu sefer de yalama oldu. Ne yapmam lazım, ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Çalışır diye düşünüyorum ama vida olarak kastın sanırım ekranın kartının metal kısmınının kasaya monte edildiği yer ise bir tık kalın vida ile oraya tutturulur.

Normalde yalama yapan vida yuvalarına daha kalın vidalarla çözüm bulabilirsin fakat elinde yoksa böyle bir vida sana tavsiyem benim de kendim için çözüm olarak uyguladığım vida yuvalarına plastik cırt kelepçe kullanman. Sıkıca takarsan sağlam şekilde durur.

Normalde yalama yapan vida yuvalarına daha kalın vidalarla çözüm bulabilirsin fakat elinde yoksa böyle bir vida sana tavsiyem benim de kendim için çözüm olarak uyguladığım vida yuvalarına plastik cırt kelepçe kullanman. Sıkıca takarsan sağlam şekilde durur.
Plastik kelepçeyi denedim ama istediğim gibi tutmadı ve ileride erir düşer diye korltugumdan çıkardım geri.

Plastik kelepçeyi denedim ama istediğim gibi tutmadı ve ileride erir düşer diye korltugumdan çıkardım geri.

IMG_20220630_130942.jpg

Erime ihtimali çok düşük ama zamanla gevreyip kırılabilir belki. Doğru açı ve sıkılıkla yaparsan işini görür.

Geri
Yukarı