Anakartın faz sayısı nedir ve TUF B550M Plus alınır mı?

NiqhtMegatron

Hectopat
Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum var?
Ryzen 7 3700X
RX 5700 XT.
700W 80+ bir sistemim var ve son olarak anakart kaldı. Bütçem için bu anakartı düşündüm ve fiyatına göre verdiği şeyler gayet tatmin etti.
.
Bu kartta iki şey aklıma takıldı yeni bir anakart tahminimce VRM soğutmaları iyidir ama 10 faz olması ve miniATX olması biraz kafamı karıştırdı ama bütçem dahilinde en iyisi bu gibi.

Sizce yeni çıkmış bu kartta soğutma sorunları olur mu? mATX olması ne farkeder aynı kartın ATX olanı tam 900 TL daha fazla. Bu arada overclock yapmayı falan düşünmüyorum. Ya da SLI anakartı stabil olarak kulllanacağım. Buna göre sizce bir sıkıntısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3700X
RX 5700 XT.
700W 80+ bir sistemim var ve son olarak anakart kaldı. Bütçem için bu anakartı düşündüm ve fiyatına göre verdiği şeyler gayet tatmin etti.
.
Bu kartta iki şey aklıma takıldı yeni bir anakart tahminimce VRM soğutmaları iyidir ama 10 faz olması ve miniATX olması biraz kafamı karıştırdı ama bütçem dahilinde en iyisi bu gibi.

Sizce yeni çıkmış bu kartta soğutma sorunları olur mu? mATX olması ne farkeder aynı kartın ATX olanı tam 900 TL daha fazla. Bu arada overclock yapmayı falan düşünmüyorum. Ya da SLI anakartı stabil olarak kulllanacağım. Buna göre sizce bir sıkıntısı var mı?
ATX modeller her zaman önerilir,

Sıcaklık dağılımı, faz sayısı, USB sayısı, donanım ve sata port gibi fazlalıkları vb.

Ancak bu öneri 900₺ farka değmez.

TUF modeli öneririm, prime almaktan iyidir şuan için.

Bütçe artarsa strix almanız daha makul, B550 çok uzun ömürlü olacaktır, X470 premimum hissiyatını geçebiliyor.
TUF'da üzmez.

Ryzen 7 3700X
RX 5700 XT.
.

Fiyat mATX ile aynı? Kesinlikle linkini attığım ürünü alın.

ATX modeller her zaman önerilir,

Sıcaklık dağılımı, faz sayısı, USB sayısı, donanım ve sata port gibi fazlalıkları vb.

Ancak bu öneri 900₺ farka değmez.

TUF modeli öneririm, prime almaktan iyidir şuan için.

Bütçe artarsa strix almanız daha makul, B550 çok uzun ömürlü olacaktır, X470 premimum hissiyatını geçebiliyor.
TUF'da üzmez.
Hocam strixler de 2200 tl şuanda malesef

Fiyat mATX ile aynı? Kesinlikle linkini attığım ürünü alın.
Teşekkürler öyle yaptım harici bir wifi ile çözücem wifi eksikliğini de.

Ryzen 7 3700X
RX 5700 XT.
.

O bütçede gayet iyi X570 anakartlar varken B550 almak bana pek mantıklı gelmiyor.

O bütçede gayet iyi X570 anakartlar varken B550 almak bana pek mantıklı gelmiyor.
Çok teşekkürler. :)
Qp kendi sitesi üzerinde çok daha uyguna satıyor:

WiFi mATX:
Teşekkürler tavsiye için.

Herkese merhabalar arkadaşlar bir hazır sistem aldım fakat bilgiaayardan anlamadıgım için hangileri en yüksek geldiyse onları seçtim ve şöyle bir sorun oraya çıktı özelliklerin altına yazıyorum sorunu cevapkarsanjz çok sevinirim :(
AMD Ryzen 5 5600X.
Corsair vrngance Pro RGB 3600 16 GB RAM 8x2.
ASUS TUF Gaming B550M-PLUS 4600MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
Thermaltake commander G33 750W 80+ ARGB.
INNO 3D 3X 3060 12 GB.
Bir de M.2 SSD var da tam bilmiyorum modelini.
Arkadaşlar sorun şu ki seçtiğim anakart mini olan modeliymiş sizce bu kasa da çok abes küçük durur mu veya normal bir ATX kart mı almam lazımdı OC hayatta yapmam anlamam sadece yayın için kullanacağım bilgisayarı ve oyun kayıtları ilk bilgiaayarım olacağı için acemilik yaptımm sanırım :(

Geri
Yukarı