Anakartın GPU soketi tamir olur mu?

Fan çalıştığı halde görüntü gelmemesinin sebebi ne olabilir?

Fan çalışıyor diye görüntü gelecek diye bir şart yok. İlk önce sisteminizi bir belirtin. Anakartta Debug LED varsa bakın hangisi yanıyor diye. Sisteme bir şey yaptıktan sonra mı görüntü gelmemeye başladı yoksa kendi kendine mi oldu? Detaylı bilgi lazım üstat...

Fan çalışıyor diye görüntü gelecek diye bir şart yok. İlk önce sisteminizi bir belirtin. Anakartta Debug LED varsa bakın hangisi yanıyor diye. Sisteme bir şey yaptıktan sonra mı görüntü gelmemeye başladı yoksa kendi kendine mi oldu? Detaylı bilgi lazım üstat...

Hocam üç gün önce gece yatmadan evvel sistemi uyku moduna alıp yattım. Ertesi günde akşam bilgisayarı açmaya çalıştım açılmadı. Sonra bilgisayarı tamamen kapatıp açmayı denedim yine açılmadı. Bu sefer de donanımı açıp yeni taktığım HDD'den sıkıntı olabilir diye onu çıkarıp açmayı denedim, işe yaramadı. İnternetten araştırınca RAM ve BIOS piliyle olan yöntemleri görüp onları denedim, işe yaramadı. Ekran kartını çıkartıp pinleri silgiyle sildim, işe yaramadı. Sonra anakartta Debug LED olarak bahsettiğiniz yerde ışık yandığını fark edip oraya baktım. VGA ışığı sürekli yandığını gördüm. Bunu araştırdığımda da birkaç yöntem yapılabilir yöntem olduğunu gördüm ama bunları denemiştim. Geriye ise donanımları denemek kaldı lakin elimde başka bir AM4 sistem olmadığı bunu deneyemedim.

Sistem:
Ryzen 5 2600.
GTX 1050 Ti.
2x8 G.Skill 2400 MHz DDR4.
MSI B450 Gaming Plus Max.

Geri
Yukarı