Çözüldü Anakartın içinden çıkan vidalar ne işe yarıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orelyus

Femtopat
Daha fazla  
RAM
KINGSTON FURRY 3200MHZ
İşlemci
INTEL I3 13100F
Öncelikle herkese iyi günler dilerim, yaklaşık 3 veya 4 ay önce İtopya Ankara mağazasından bir sistem topladım sorunsuz kullanıyorum fakat aldığım günden beri anakart kutusunun içerisinde olan vidalar vs. var. Bunlar ne işe yarıyor? Vidaların fotoğrafları ektedir bakarsanız sevinirim.

Çözüm
Merhaba, kusura bakma resmi ekledim en çok merak ettiğim sağ tarafta olan altını çizdiğim.
Sağdakiler muhtemelen kablolama için, çok görünmüyor.
1706037647346.png

Yeşil olan, radyatör montajı için. Mavi olanlar anakartı kasaya montajlamak ve 2.5" diskler için, SATA SSD'ler örneğin. Sarı olanlar HDD'ler gibi 3.5" diskler ve PSU montajı için. Kırmızı olanlarsa M.2 aygıtlarının destek zımbırtısı, nasıl açıklayacağımı bilemedim.

Şöyle bir düzeltme yapayım, kırmızı olanlardan biri veya ikisi de anakart standoff'u olabilir. Boyutları farklı sanırsam.
Görseller yok. Muhtemelen M.2 aygıtları veya 2.5" ve 3.5" disklerin montajı içindir.

Merhaba, kusura bakma resmi ekledim en çok merak ettiğim sağ tarafta olan altını çizdiğim.
Sağdakiler muhtemelen kablolama için, çok görünmüyor.
1706037647346.png

Yeşil olan, radyatör montajı için. Mavi olanlar anakartı kasaya montajlamak ve 2.5" diskler için, SATA SSD'ler örneğin. Sarı olanlar HDD'ler gibi 3.5" diskler ve PSU montajı için. Kırmızı olanlarsa M.2 aygıtlarının destek zımbırtısı, nasıl açıklayacağımı bilemedim.

Şöyle bir düzeltme yapayım, kırmızı olanlardan biri veya ikisi de anakart standoff'u olabilir. Boyutları farklı sanırsam.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı