Çözüldü Anakartın ikinci RAM slotu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem ALTINTOP

Hectopat
RAM
2x8 gb 2666 mhrz cl 16 ram
SSD veya HDD modeli
128 kingston ssd
Ekran kartı
rx 570
Anakart
asus prime h310m-k r2.0
İşlemci
i5 9400f
Merhaba. Geçen gün Kingston Beast furry DDR4 2x8 GB 2666 MHz RAM aldım. RAM sadece tek slotta çalışıyor ama RAM'lar sağlam onu kontrol ettim. Sebebi nedir acaba? Anakartım mı bozuk?

Çözüm
evet ikiside aynı sorun şu beyler mesela birinci slotta iki ramde çalışıyor ama ram ikinci slota takınca görüntü gelmiyor tek olarak ikinci slota takıncada görüntü gelmiyor

bendeki stock fan

stock fanı nasıl gevşetiyoruz ?

Soğutucunun dört köşesinde yıldız vidalar var, uygun bir tornavidayla biraz sola çevirerek gevşetebilirsin, vidaları tamamen çıkarmaman gerekir çünkü anakartın arkasındaki metal tutturucu levha boşa çıkabilir.
Merhaba. Geçen gün Kingston Beast furry DDR4 2x8 GB 2666 MHz RAM aldım. RAM sadece tek slotta çalışıyor ama RAM'lar sağlam onu kontrol ettim. Sebebi nedir acaba? Anakartım mı bozuk?
2 ramin de cl değeri vs kesinlikle aynı mı?

cl değerleri farklı olan ramler aynı anda çalışmaz diye biliyorum ama

farklı bir konudan gördüğüm kadarıyla; İşlemci soğutucunuzu gevşetin tekrar deneyin. Soğutucuyu sıkı takarsanız veya cpu tırnaklarında yamukluk varsa olma ihtimali varmış. Slotları teker teker deneyin.

Son düzenleme:
Termal macun yenilemiştim işlemci soğutucusunu tornavidayla monte ederken biraz fazla sıkmıştım, belleklerden birini görmemişti işlemci soğutucusu çok sıkı takıldıysa gevşetebilirsin.

evet ikiside aynı sorun şu beyler mesela birinci slotta iki ramde çalışıyor ama ram ikinci slota takınca görüntü gelmiyor tek olarak ikinci slota takıncada görüntü gelmiyor

bendeki stock fan

bendeki stock fan

Soğutucunun dört köşesinde yıldız vidalar var, uygun bir tornavidayla biraz sola çevirerek gevşetebilirsin, vidaları tamamen çıkarmaman gerekir çünkü anakartın arkasındaki metal tutturucu levha boşa çıkabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı