Anakartın jak girişlerinden cızırtı geliyor

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün Logitech G633 kulaklığımı garantıye verdim. Bende eski kulaklığımı kullanayım dedim idareten. Ama şöyle bir sorun var kulaklığı anakartın arkasında bulunan jak girişine takarsam cızırtı geliyor. Ama kasanın jak girişine takarsam gelmiyor.
Anakartım Asus TUF B450 plus gaming kasam ise Rampage Joyance. Ayrıca alakası var mı bilmiyorum ama kasanın jak girişine takılı iken 7.1 e alırsam kulaklık kayboluyor. Ve anakartın arkasındakı jak girişine ilk taktığımda cızırtı olmuyor Streo ya alınca cızırtı başlıyor sonra tekrardan 5.1 e geçirsem bile cızırtı devam ediyor. Acaba anakartımda arıza mı var? Başka bir kulaklıkla denedim aynısı oluyor. Ama ilk taktığımda ayarlara hiç dokunmazsam ses normal kalıyor. Ama Streo vey başka bir şey diye ayarlayınca ses bozuluyor. Anakartımın ses yongasında arıza var diyeceğim ama kasanın jak girişleride anakartın ses yongasını kullanmıyor mu zaten?
Şimdiden teşekkürler.
@dogant, @Tolga Samet.
@Motionless IN White

Son düzenleme:
Elektriksel parazit alıyor olmalı anakartın çıkışı ekran kartı güç hatlarına çok yakın.
Ön port ise daha uzak ve kendi izole edilmiş bir konumdan iletilmekte.
Bu yüzden kasa çıkışı daha temiz ses veriyor yıllardır bu değişmedi.

Elektriksel parazit alıyor olmalı anakartın çıkışı ekran kartı güç hatlarına çok yakın.
Ön port ise daha uzak ve kendi izole edilmiş bir konumdan iletilmekte.
Bu yüzden kasa çıkışı daha temiz ses veriyor yıllardır bu değişmedi.
Ama takıp hiç ayar yapmazsam ses gelmiyor. Yani anakartımda bir sorun yok değil mi?
@dogant , @Tolga Samet , @Motionless IN White , @ensopat.
@Tolga Samet, @Motionless IN White , @ensopat , @dogant

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı