Anakartın Markası Nasıl Öğrenilir?

Samet1903

Hectopat
Daha fazla  
Casper Nirvana NSH masaüstü bir bilgisayarım var. AIDA64, CPU-Z ve dxdiag gibi birçok programdan anakartın markasını öğrenmeye çalıştım fakat hepsinde Casper Nirvana yazıyor. Acaba nasıl anakartın markasını ve modelini öğrenebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. Bu da ekran görüntüsü:

Ekran Görüntüsü (48).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper marka bilgisayarlarda genellikle ECS marka kullanılıyor. Öğrenmek için kasayı açıp anakartın üzerindeki markaya bakabilirsin.

En temizi ve garantisi kasanın kapağını açıp anakart üzerinde (Genelde cpu fanı yanında olur) anakartın markasını öğrenebilirsiniz.

Tek çözüm arkadaşların dediği. Kasayı açıp bakacaksın ama elleme parçaları ve garantiye gidersen söyle ben ellemedim diye.

Çalıştıra gir Regedit yaz.Hkey_Local_Machine > Hardware > Description > System > Bıos'a tıkla sağ üst tarafta markası ve modeli yazar.Ya da kasayı açıp bakacaksın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı