Anakartın pini yamulunca işlemci ısınır mı?

Onu nasıl anlayacağım. Yatay şekilde anakarta mı bakayım.

Hocam onun yerine şu konuya göz atıp bir gelin.

BIOS ilk önce düzgünce sistemini topla. İşlemci soğutucunu vs tak. Tekrar açmayı dene açılmıyor ise BIOS pilini sök (sökmeden önce PC'yi fişten çek.). Birde öyle dene sabırlı ol.

Anakart eğrisini biraz araştırdım hatanın o olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca PC önceden açılıp kapanıyordu şimdi tuşa bastığımda hiç açılmıyor. BIOS sıfırlamayı denedim olmadı. Ne yapmalıyım?

Bir bilgisayarcıya götürün o zaman bir de o baksın.
@Yener K. @Ali998 @BerkayZ87

Bildiğim kadarıyla yamukluk data pinlerinde olursa sıkıntı ancak işlemciye güç veren pinlerinde olursa bildiğim kadarıyla çok bir sıkıntı değil. PC tuşa basınca mı açılmıyor yoksa fanlar 1-2 sn dönüp mü kapanıyor. Pinin yamulduğunu düşünmüyorum bu arada, düzgün duruyorlar. Bilgisayarı kapat ve fişten çek. Sonra açma tuşuna 10-15 kez aralıksız bas ve yeniden açmaya çalış.(Bilgisayarcıya gitmediysen)

Bilgisayarcıya gittim ve anakartın kısa devre yaptığını söyledi. Yeni anakart sipariş ettim gelmesini bekliyorum.
Bildiğim kadarıyla yamukluk data pinlerinde olursa sıkıntı ancak işlemciye güç veren pinlerinde olursa bildiğim kadarıyla çok bir sıkıntı değil. PC tuşa basınca mı açılmıyor yoksa fanlar 1-2 sn dönüp mü kapanıyor. Pinin yamulduğunu düşünmüyorum bu arada, düzgün duruyorlar. Bilgisayarı kapat ve fişten çek. Sonra açma tuşuna 10-15 kez aralıksız bas ve yeniden açmaya çalış.(Bilgisayarcıya gitmediysen)

Geri
Yukarı