Anakartın pinlerinin yamulması performansa etki eder mi?

OnlyCan

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Bugün Letgo üzerinden işlemci aldım. Şansa da alacağım kişi bilgisayarcı çıktı, işlemciyi taktırmaya oraya gittim. Arkadaş biraz acemiydi işlemciyi ters koydu, ben tam uyarana kadar üstüne koymuştu. Kaldırdığımız zaman 6, 7 civarı yamuk pin gördük ama işlemciyi düz şekilde tekrar takınca bilgisayar açıldı. Oyun testi vb yaptım sanırım performans sorunu yok. Sizce ilerleyen zamanlarda performans sorunu ya da daha büyük bir sorun ortaya çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatayı göre göre o ürünü aldıysanız, satan kişi sizin ürününüze hususi veya hususi olmayan bir patikadan zarar verdiyse siz hatalısınız hocam. ☝🏼

Talihsizlik olmuş. Yerinizde olsam o işlemciyi almazdım. 😶🥀

Anakart için bir şey diyemiyorum. Muhtemelen şuan çalışıyorsa ilerisi için de problem olmaz.

Saygılarımla. 🌹

Bugün Letgo üzerinden işlemci aldım. Şansa da alacağım kişi bilgisayarcı çıktı, işlemciyi taktırmaya oraya gittim. Arkadaş biraz ace miydi işlemciyi ters koydu, ben tam uyarana kadar üstüne koymuştu. Kaldırdığımız zaman 6, 7 civarı yamuk pin gördük ama işlemciyi düz şekilde tekrar takınca bilgisayar açıldı. Oyun testi vb yaptım sanırım performans sorunu yok. Sizce ilerleyen zamanlarda performans sorunu ya da daha büyük bir sorun ortaya çıkar mı?

Kırık değil ise sorun olmaz.
Yanukluk çok fazla ise sök tak yaparken pin kırılabilir.

Yerinizde olsam işlemciyi almazdım. Ama şu anlık bir sorun yok.

Aslında almayacaktım da, daha fazla da uğraşamayacaktım bu sistem işleriyle. O yüzden aldım. Sorun çıkarsa aynı yere geri götüreceğim.
Mesajımı düzelttim. O zaman daha beter! Sizin sağlam ürününüze kast etmiş. :)

İnsanlık hali elbette yapacak bir şey yok hocam. 🥀
Neyse ya zaten 200, 300 liralık kart. Sıkıntı çıkmaz umarım, çıkarsa da yerleri belli.

Eğilen pimleri düzelttiyseniz sorun olmayacaktır muhtemelen.

Aslında almayacaktım da, daha fazla da uğraşamayacaktım bu sistem işleriyle. O yüzden aldım. Sorun çıkarsa aynı yere geri götüreceğim.

Neyse ya zaten 200, 300 liralık kart. Sıkıntı çıkmaz umarım, çıkarsa da yerleri belli.

Öncelikle yanlış anlaşılmak istemem.

Satıcı arkadaş bir anlık hata yapmış. Hepimiz hatalı kullarız. Bir gün bizler de yapabiliriz. Hiç bir şeyin garantisi yoktur. ☝🏼🤌🏻🙏🏼

Sistem sorunsuz çalışıyormuş. Muhtemelen CPU pinlere değince baskı ile temas sağlanıyor. Problem yok. Ancak istenmeyen ve can sıkan bir durum olmuş hocam. 🥀

Şuan moral bozacak durum yok. Keyfini sürün, yeni işlemciniz hayırlı uğurlu olsun. 🙏🏼

Saygılarımla, hayırlı geceler. 🌹

Yeni konular

Geri
Yukarı