Anakartın SATA 3 desteklediği nasıl anlaşılır?

Anakartın SATA 2 destekliyor.
SATA 3 SSD takabilirsin sorun olmaz. Sadece Okuma/Yazma değerlerinde en fazla ortalama 250-300MB/s değerler alırsın fazlasını değil. Ama buna çok takılmamak lazım önemli olan IOPS değerleri. Bende de SATA2 anakart var sorunsuz kullanıyorum bir problem çıkarmaz. SATA 2 olmasına rağmen SSD'de bayağı fark ettirir yani.

Hmm anladım. Çok teşekkür ederim ya önerdiğiniz bir SSD var mı peki şunu kesin al diyebileceğiniz.

Hmm anladım. Çok teşekkür ederim ya önerdiğiniz bir SSD var mı peki şunu kesin al diyebileceğiniz.
Şimdi şöyle şunu kesin al diyebileceğimiz bir SSD tabi ki var. Oda Samsung Evo, sorunsuz bir model fakat fiyatları çok yüksek.
Sizin bütçeniz ne kadar ve ortalama ne kadarlık bir kapasite istiyorsunuz bunları belirtirseniz, daha uygun fiyat/performans ürünler önerebiliriz.

Şimdi şöyle şunu kesin al diyebileceğimiz bir SSD tabii ki var. Oda Samsung EVO, sorunsuz bir model fakat fiyatları çok yüksek.
Sizin bütçeniz ne kadar ve ortalama ne kadarlık bir kapasite istiyorsunuz bunları belirtirseniz, daha uygun fiyat/performans ürünler önerebiliriz.

Ya ben genellikle oyun oynuyorum edit yapıyorum bir de After Effects Premiere Pro uygulamalarından. Kaç GB SSD işimi görür onu da tam bilmiyorum ama ortalama 1000TL falan veririm yani.

Bu 3 SSD'den birini alabilirsin. Ben Kingston kullanıyorum gayet memnunum. Diğer ikiside gayet kaliteli forum da önerilen ürünler onlar da üzmez. 1000 TL'ye kaliteden ödün vermeden en fazla 480GB'lık modeller var. Şimdi 1000 TL bandın da kapasitesi daha yüksek kalitesiz ürünlerde var. Sırf kapasitesi yüksek ve fiyatı uygun diye alıyorlar sonra ellerinde patlıyor. O yüzden kapasite düşük ürün kaliteli olsun. Sorun çıkarıp kafanı ağrıtmaz en azından. Peşin peşin uyaralım yani. :)

Geçenlerde arkadaşıma da önerdim bu SSD 'leri. Sayfada gezinirken 150 lira farkla 2 kat kapasitesi var diye saçma sapan bir marka almış. Hem aşırı ısınıyormuş hemde SSD sağlığı hızlı düşmüş, ürünü değiştirdiler gelen de sorunlu garantiye de gönderdi yine düzelmedi boş yere parası gitti.

Kafana yatmazsa "1000 TL SSD Tavsiyesi" diye yeni bir konu aç SSD konusunda daha uzman arkadaşlar var onlar da yardımcı olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı