Anakartın SATA yuvası tırnakları kırıldı

naginni679

Centipat
Merhabalar arkadaşlar, PC'mde ısınma sorunları başladığından işlemci fanı macununu değiştirdim. Ancak alttan monteli olunca mecbur anakartı sökmek zorunda kaldım. Çok sıkı sıkı kablolar vidalandığından kabloları direkt asılmaya başladım, SSD ve HDD'min takılı olduğu 2 ayrı soketin tırnaklarını kırdım kalan. 2 soketi kullanmak istediğimde ekran kartı mani oldu, ben de çözüm olarak ekran kartı kapağını söktüm.

Resim 1: Burada kırdığım soketler kırmızı, taktıklarım yeşil olanlar. İlk başta HDD yukarı taktım ama Windows hatası aldım, yerlerini değiştirince düzeldi. Tekrar aynı hatayı alır mıyım? Hata kodu X0..0000150 idi.

Video 1: Ekran kartı tam soketi kapattığı için fan kapağını sökmek zorunda kaldım, biraz kabloları eğdim. Sorun yaratır mı?

Video:1

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, geçmiş olsun. Aynı hatayı alacağınızı zannetmiyorum. Kablolar sıkıntı yapmaz. Ekran kartı sıcaklığını kontrol edin. Kapak davlumbaz görevi görür. Isıyı daha rahat atmayı sağlar.

Cevaplar için Teşekkürler.. Sıcaklık iyi gibi şuan undervolt işlemi uyguladım -10 derece normalde bu ayarda kartım 85'i görürdü. ama fan değecek diye korkmuyor değilim açıkcası Kırdığım tırnak kısımlar için birşey yapılamaz galiba.!

Maalesef hocam. Tırnaklar için bir şey yapılamaz. Bu şekilde kullanabilirsiniz. Uygun bir zamanda isterseniz anakartı değiştirebilirsiniz.

bu kartı almayın size tavsiyem tasarımı cidden berbat ekran kartlarının orayı kapatacağı açık + işlemci fanıda ram üstüne oturmadı Ram'i kırıyordum az daha zorlasam ters taktım(180 derece) gerçekten tasarım olarak sıkıntılı sağ üst bomboş!

Oyundaki değerler bu şekilde normalde GPU %65 fan ile 85 derece altına düşmezdi

Dosya Ekleri

• 20201130_210639.jpg
    20201130_210639.jpg
    337,6 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı