Anakartın ses kartı oyunlarda ses alma kalitesine etkisi var mı?

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar ben birkaç ay önce MSI MAG Infinite S-10'sı kasa kullandım. Anakartında Nahimic 3 ses teknolojisi vardı. Şimdi ASUS N56vz eski bir laptop kullanıyorum. CS'de eskiden aldığım ince sesleri sanki alamıyorum gibi hissediyorum. Kullandığımsa iPhone 3mm jack orijinal kulaklık. Sesleri eskiden çok iyi alırdım dediğim gibi ama bu laptopta sanki eskisi gibi alamıyorum gibi hissediyorum. Bunun doğrudan kullanılan ses kartının kalitesiyle mi alakası var yoksa bana mı öyle geliyor?

Olmaz olur mu hocam, elbette var. İşi yapan zaten ses yongası. Örnek olarak 7.1 kulaklar içindeki ses yongası sayesinde iş yapar.

Olmaz olur mu hocam, elbette var. İşi yapan zaten ses yongası. Örnek olarak 7.1 kulaklar içindeki ses yongası sayesinde iş yapar.
Anladım abi teşekkür ederim cevap için. Demek ki meziyet MSI anakarttaymış. Sağ olsun canavar gibi ses veriyordu uçanı kaçanı duyuyordum. Bu merette hiç ses alamıyorum eskisi gibi.
Nahimic'e ne kadar küfretsem de güzel ses ayarlıyor. Şimdi Smart Profile çıktı harika bir şey. Oyundayken farklı, video ya da film izlerken farklı ses veriyor.
Evet hocam oradan ayarlıyordum hatta mikrofonumu bile gürültü azalt vs. modlarından temiz ses vermesini sağlıyordum.

Yazılım desteği de önemlidir. Fakat örnek olarak Realtek ALC892 ile ALC1200 de aynı kefeye konulmaz.

Yazılım desteği de önemlidir. Fakat örnek olarak Realtek ALC892 ile ALC1200 de aynı kefeye konulmaz.
Buymuş abi eski bilgisayarmın ses kartı: 7.1 Channel HD Audio (ALC1220) iyi midir bu kart?
Ben Razer kulaklık kullanıyorum kendi ses programı ve Dolby bile sesi boğuyor Nahimic boğmuyor.
Hocam ben de testler yaptım Nahimic'i hem arayüzü hem de işlevi gerçekten tatmin etmişti. Bu kadar etkili olduğunu tahmin etmemiştim.

Buymuş abi eski bilgisayarmın ses kartı: 7.1 Channel HD Audio (ALC1220) iyi midir bu kart?

Hocam ben de testler yaptım Nahimic'i hem arayüzü hem de işlevi gerçekten tatmin etmişti. Bu kadar etkili olduğunu tahmin etmemiştim.
Evet hocam. Kaliteli bir yongadır.

Geri
Yukarı