Anakartına fazla para vermek mantıklı mı?

ByKemalDD

Hectopat
Yer
Merzifon/Amasya
Daha fazla  
Meslek
Öğrencilikde Prof.
Sadece normal düzeyde oyun oynamak amaçlı anakartı yüksek seçmenin bir mantığı var? Değer mi yani fazla para verip daha yüksek bir anakart almaya. Ben minimum düzeyde uygun olan en ucuz anakartı alma taraftarı oldum hep.

Bu konudaki düşüncelerinizi gerçekten çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer uzun süre oyun için kullanılacaksa, O.C yapılacaksa tabii ki değecektir. Fakat biraz da bütçeye bağlı diyebiliriz, düşük bütçeli bir sistem toplanacaksa çok pahalı anakartlar alınmamalıdır. Bütçe yüksek ise de tam tersi.

Sadece normal düzeyde oyun oynamak amaçlı anakartı yüksek seçmenin bir mantığı var? Değer mi yani fazla para verip daha yüksek bir anakart almaya. Ben minimum düzeyde uygun olan en ucuz anakartı alma taraftarı oldum hep.

Bu konudaki düşüncelerinizi gerçekten çok merak ediyorum.
Öncelikle kullanacağınız ram MHz değerli burda büyük öneme sahip ve eğer ilerde upgrade edecekseniz 3000mhz değerli 2ram slotlu bir anakart size sorun yaratacaktır yüksek fiyatlı anakartlar daha iyi ses kalitesi için özel aletler sürücüler kullanıyor yada kablosuz bir ağ bağlıyken wifi nin yanlizca oyuna göre veri indirmesini sağlıyor bunun gibi bir sürü özellik var ancak 1500tl bı ankarta verilecek bir paradır ancak yinede bütçeye göre en uygun model seçilmelidir

H110 m pro vd anakarta 1070 takan arkadaşlar biliyorum. Ram frekanslarını yüksek tutmak şartı ile fiyat performans tarafına yönelebilirsin. H-B serileri işini görecektir.

Anakartı önemsiz olarak görmemek lazım kullandığı teknolojiler verdiği destekler sağlamlık sigorta koruması ses kartı ethernet girişi bellek destekleri vs vs anakart önemli bir parçadır insan vücudunun iskeletini düşünün bilgisayardada bu iskelet anakarttır 😉

Hocam kişiye ve kullanım amacına göre değişir ben mesela ev için internet sörf office vb kullanıcı olduğum için fazla paraya max 500 TL olmalı ama oyun ve performans için RAM MHZ değeri yüksek olan güncel işlemci giriş soket ve O.C anakart alınması gerekir bu da fiyat artar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı