Anakartta 12+2 ile 16+2 VRM farkı çok önemli mi?

Remember

Kilopat
Daha fazla  
Selam,
AM5 sistem için araştırma yapıyorum ve bütceme uygun olan ASUS ROG STRIX B650E-F ve ASUS ROG STRIX X670E-A dikkatimi çekti.
650E-F modelinde 12+2 70a ve X670E-A modelinde ise 16+2 VRM var.
Bu aradaki farklar çok önemli mi acaba?
X670e serisinin daha iyi oldugunu biliyorum ama daha da pahalı bu yüzden aradaki farka değer mi acaba?
12+2 VRM phase bana çok şey kaybettirir mi? 7800x3D ile aşırı O.C yapılmadan Cooler Master Liquid 360R soğutucu ile kullanacağım.
Zaten X3D modelleri manuel O.C olaylarında çok hassas sistem bana ne verirse öyle kullanacağım.

Boşuna takıyorsunuz, dünyadaki en iyi OC puanlarına sahip olma gibi bir hayaliniz yoksa anakarta aşırı para vermenin bir mantığı yok.
O zaman bile sadece anakart ile bitmiyor.

7800x3D işlemciye giriş-orta seviye arasındaki istediğiniz anakartı alabilirsiniz. Bahsettiğiniz anakartların fiyatı ve bütçeniz nedir?

Selam,
AM5 sistem için araştırma yapıyorum ve bütceme uygun olan ASUS ROG STRIX B650E-F ve ASUS ROG STRIX X670E-A dikkatimi çekti.
650E-F modelinde 12+2 70a ve X670E-A modelinde ise 16+2 VRM var.
Bu aradaki farklar çok önemli mi acaba?
X670e serisinin daha iyi oldugunu biliyorum ama daha da pahalı bu yüzden aradaki farka değer mi acaba?
12+2 VRM phase bana çok şey kaybettirir mi? 7800x3D ile aşırı O.C yapılmadan Cooler Master Liquid 360R soğutucu ile kullanacağım.
Zaten X3D modelleri manuel O.C olaylarında çok hassas sistem bana ne verirse öyle kullanacağım.
Zaten bahsettiğiniz işlemciye OC yapılamıyor olması lazım, sadece PBO ile CO kullanıp voltaj grafiğini değiştirebiliyorsunuz.

10.000 cıvarlarında bi bütce var... evet oc için hassas bir işlemciymiş
“OC için hassas bir işlemciymiş” ne demek, anlayamıyorum. Açıklayabilir misiniz?

bi yerde okumuştum voltaj olarak hassas gibi bir şey deniyordu bende emin değilim sanırım manuel el ile overclock olaylarından bahsediyorlar.

Geri
Yukarı