Anakartta arıza olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım çalışıyor ama ekran alamıyorum ve yapabileceğim her şeyi yaptım ama ekran alamadım bu yüzden anakarttan şüpheleniyorum. Arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bilgisayarım çalışıyor ama ekran alamıyorum ve yapabileceğim her şeyi yaptım ama ekran alamadım bu yüzden anakarttan şüpheleniyorum. Arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Arıza ışıkları olur anakartta. Veyahut küçük bir hoparlör olur bazı anakartlarda. Bip sesi çıkartırlar arıza tespit için. Anakart modelin nedir?

Esnaf bir bilgisayarcıda devir testi yaptırabilirsin.
denedim 2 farklı ekran kartı denedim

Arıza ışıkları olur anakartta. Veyahut küçük bir hoparlör olur bazı anakartlarda. Bip sesi çıkartırlar arıza tespit için. Anakart modelin nedir?
bu elimdeki kasa ve parçaları 10 15 yıllık olduğu için ışıklar yok

msi n1996 model 7529

Esnaf bir bilgisayarcıda devir testi yaptırabilirsin.

Nerede sorun varsa her şeyi çıkıyor mu ve fiyatı nedir ortalama.

denedim 2 farklı ekran kartı denedim

bu elimdeki kasa ve parçaları 10 15 yıllık olduğu için ışıklar yok

msi n1996 model 7529

Nerede sorun varsa her şeyi çıkıyor mu ve fiyatı nedir ortalama.
Hocam bu çok eski bir kart. 1GB Max Ram diyor. Bırakın tamiriyle uğraşmayın. 300 liralık anakart için 300 lira tamire vermeye değmez. 2.elleri zaten 300-400 lira. Tamir için Allah bilir kaç para isterler.

Hocam bu çok eski bir kart. 1GB Max Ram diyor. Bırakın tamiriyle uğraşmayın. 300 liralık anakart için 300 lira tamire vermeye değmez. 2.elleri zaten 300-400 lira. Tamir için Allah bilir kaç para isterler.
ama bu kasada 2 + 2 4gb ram var ve daha önceden çalışıyormuş bana beleşe geldi babamın çalıştığı şirketin kasaları yenilemişler depoya koymuşlardı ben getirdim 2 sini birini kullanıyom 2.si ekran vermiyor işte

şimbi biyerden baktım ddr2 4gb destekliyormuş

Geri
Yukarı