Çözüldü Anakartta CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rdrenthusiast

Centipat
Daha fazla  
Dün vatandan upgrade ederek bu kasayı aldım fiyatı kazık ama baska turlu alamazdım. Sorun kasayı açtığımda çok geç açılıyor olması. Kasayı açma tuşuna bastığımda anakartta CPU kırmızı ve DRAM da sarı yanıyor. Açılması 5dkyı geçiyor. BIOS ayarlarını hiç ellemedim. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Muhtemelen bayağı uzun sürecek bir test olabilir fakat bu sorun ya Anakart, ya bellek ya da İşlemci sorununu işaret eder. Normalde sisteme görüntü gelmemesi lazım ama sizin geliyor, aynısı benim başıma da geldi ve sistemden görüntü alamamıştım. BİOS sürümünüz güncel değilse güncellemeyi deneyin, donanımsal destekle alakalı bir sorun olabilir.
Muhtemelen bayağı uzun sürecek bir test olabilir fakat bu sorun ya Anakart, ya bellek ya da İşlemci sorununu işaret eder. Normalde sisteme görüntü gelmemesi lazım ama sizin geliyor, aynısı benim başıma da geldi ve sistemden görüntü alamamıştım. BİOS sürümünüz güncel değilse güncellemeyi deneyin, donanımsal destekle alakalı bir sorun olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı