Anakartta işlemci slotunun yanındaki eksik kısım

Mor

Hectopat
Asus Crosshair V Formula Z anakartım var. Bilgisayarımı tamamıyla ikinci el olarak almıştım. Fan almayı planlıyordum. Aldım ama bu kasaya uymadı sanarak iade ettim. Tekrar bir başka fan almayı planlıyordum ki şunla karşılaştım :
yok.jpg

Kırmızıyla etrafını çizdiğim kısımlardaki siyah kısım yerine benimkinde beyaz bir metal var. Yine sağ ve solunda vidalar ama üzerinde böyle bir aparat yok.

Böyle olduğu için yeni bir fan alamayacak mıyım? Şuan ki fan soğutsa da stres edici düzeyde yüksek mi yüksek bir ses çıkartıyor. Aşırı dayanılmaz bir ses. Kulaklıkla iken bile duyabiliyorsunuz. Anakart değiştirebilecek param da tecrübem de yok ne yapmalıyım? Sadece yeni bir fan almak istiyorum ama böyle sorunlarla karşılaştım.
dsfsdf.jpg
dsfsdfsdf2.jpg

İnternette bunları buldum. Benimkisi tam da böyle. Şu an bu fana (Thermaltake Contac30) sahibim.
Gördüğünüz gibi orada gri bir kısım var. Ama siyah aparatlı kısım yok. Sağdaki uzun çubuk ben de yok. Daha çok soldaki resimdeki ile tamamen aynı.

Son düzenleme:
Çözüm
Ancak bazı fanların mandal gibi kısımları var. Bende olmayan fan ayaklarının üzerinde de mandalı tutucular var. Hyper 412S almayı planlıyorum. Almalı mıyım?
Adsız.png

Orada sabitlemek için vida yerleri olduğunu görüyorum. O sabitleme aracından kullanarak sabitleyebilirsiniz. Ama ben pek bilmiyorum. Bana fazla güvenmeyin. :D
Ancak bazı fanların mandal gibi kısımları var. Bende olmayan fan ayaklarının üzerinde de mandalı tutucular var. Hyper 412S almayı planlıyorum. Almalı mıyım?
Adsız.png

Orada sabitlemek için vida yerleri olduğunu görüyorum. O sabitleme aracından kullanarak sabitleyebilirsiniz. Ama ben pek bilmiyorum. Bana fazla güvenmeyin. :D

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı