Anakartta kırmızı ışık yanıp sönüyor

ilkay Kocaoğlu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F//MSİ H610M-G//G-SKİLL RİPJAWSV 2x8 3600HZ//VİPER VPN100 512GB//SAPPHİRE PULSE RX 5700 XT//COOLER MASTER TD500//SHARKOON SHP-650
Arkadaşlar benim bir anakartım var. Yeni Power aldım taktım anakartta bir anda kırmızı yanıyor ve hemen sönüyor. Açma tuşuna bastığımda oluyor bu durum. Açma tuşuna bastığımda RAM'ler tanıyor gösteriyor sadece. Hiç tepkime olmuyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    124,3 KB · Görüntüleme: 49
  • image.jpg
    image.jpg
    131,1 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Power'da veya başka bir parçada sorun olduğu için sistem kendini korumaya alıyor.
O bozuk parçayı bulup değiştirmelisin.

Anakarta Power taktığından sonra oluyorsa muhtemelen Power'da sorun var.
Bozuk parçayı tespit ederken HDD ve SSD'yi atlayabilirsin onlardan hata vermez.
Sadece işletim sistemi çalışmaz.

Power'da veya başka bir parçada sorun olduğu için sistem kendini korumaya alıyor.
O bozuk parçayı bulup değiştirmelisin.

Anakarta Power taktığından sonra oluyorsa muhtemelen Power'da sorun var.
Bozuk parçayı tespit ederken HDD ve SSD'yi atlayabilirsin onlardan hata vermez.
Sadece işletim sistemi çalışmaz.

O zaten Power'i yeni almıştım. Galiba onda sorun var.

Power sıfır mı 2. el mi?

Sıfırsa garantiye gönder yenisini verirler veya para iadesi yaparlar veya yüzsüz garantiye gelirsen kullanıcı hatası deyip yollayadabilirler.

Power sıfır mı 2. el mi?

Sıfırsa garantiye gönder yenisini verirler veya para iadesi yaparlar veya yüzsüz garantiye gelirsen kullanıcı hatası deyip yollayadabilirler.

Powreri kısa devre yaparak çalıştırabildim. Yani Power çalışıyor.

Anakart kendini korumaya alıyor galiba. Başka bir parçadan dolayı. RAM'leri söküp deneyeceğim.

Anakart kendini korumaya alıyor galiba. Başka bir parçadan dolayı. RAM'leri söküp deneyeceğim.
Hala aynı. Sadece işlemci kaldı.

Son düzenleme:
Güç kaynağı güç veriyor yani çalışıyor ancak düzensiz voltaj verdiğinden sorun yapıyor o yüzden anakart kırmızı ışık veriyor.

Güç kaynağı güç veriyor yani çalışıyor ancak düzensiz voltaj verdiğinden sorun yapıyor o yüzden anakart kırmızı ışık veriyor.
sorunu işlemci güç kablosunu değiştirerek çözdüm.

Geri
Yukarı