Çözüldü Anakartta kırmızı ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BarisHn

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarda güç tuşuna bastığımda ana kartta önce sarı ardından kırmızı ve en son beyaz ışık sabit kalıyor. CPU ve GPU fanları dönüyor ama ekrana hiçbir şey gelmiyor. Forumda birkaç şey okudum ama hiçbiri çözmedi. Yardımcı olur musunuz?

Anakart marka modeliniz nedir?

Görüntü alıyorsunuz hocam yani sistem tetikliyor BIOS geçiyor ama Windows start etmiyor.
HDD ya da SSD kaynaklı olabilir.

ASUS b-350F Gaming anakart kullanıyorum. BIOS pilini çıkartıp taktıktan sonra düzeldi. SSD veya HDD'ye dokunmadım, bunun sebebini siz biliyorsanız haber verirseniz mutlu olurum.

Hocam bir karar verin ekran gelmiyor mu Windows mu geliyor.

Başta ekran gelmiyordu, monitör kablosunu anakarta taktığım zaman Windows kısmı geldi ve orada kaldı. BIOS pilini çıkarttıktan ve monitör kablosunu ekran kartına taktıktan sonra Windows kısmını geçti ve PC açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS b-350F Gaming anakart kullanıyorum. BIOS pilini çıkartıp taktıktan sonra düzeldi. SSD veya HDD'ye dokunmadım, bunun sebebini siz biliyorsanız haber verirseniz mutlu olurum.

Başta ekran gelmiyordu, monitör kablosunu anakarta taktığım zaman Windows kısmı geldi ve orada kaldı. BIOS pilini çıkarttıktan ve monitör kablosunu ekran kartına taktıktan sonra Windows kısmını geçti ve PC açıldı.

Ekran kartınız harici ve görüntü anakart üzerinden mi geldi? O zaman ekran kartında sorun olabilir.

Geri
Yukarı