Anakartta MOSFET soğutucu olmaması sorun çıkartır mı?

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 5 5600X işlemcili sistemime ASUS Prime B450K-LL düşünüyorum ancak MOSFET soğutucuları yok. Anakartım dahil hiçbir parçaya OC yapmayacağım. Hatta CPB'yi kapatacağım bile. Anakartta MOSFET soğutucu olmadığı için hiçbir OC yapmamama rağmen anakart ısınır mı?

Merhabalar, Ryzen 5 5600X işlemcili sistemime ASUS Prime B450K-LL düşünüyorum ancak MOSFET soğutucuları yok. Anakartım dahil hiçbir parçaya OC yapmayacağım. Hatta CPB'yi kapatacağım bile. Anakartta MOSFET soğutucu olmadığı için hiçbir OC yapmamama rağmen anakart ısınır mı?
Hocam böyle bir durumda o anakartın 3600'la bile kullanılması sakıncalı olacaktır.

Not : Konuyu ilk seferinde yanlış okumuşum. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bütçe nedir? Bir anakartın sadece VRM soğutucusu ve VRM'leri değil diğer özellikleri de önemlidir. Bilgisayarı ne için kullanacağın ve anakartta ne gibi özellikler olmasını istediğin gibi şeyler bu durumda VRM'lerden daha önemli. Buna ek olarak kasanın hava akışı çoğu zaman pasif VRM soğutmasından daha çok etki gösteriyor.

Sisteminizin daha kararlı olması açısından daha iyi bir anakart'a yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca bu anakartı almaktansa s2h almak daha mantıklı olacaktır. Ama benim tavsiyem en bütçeniz kısıtlıysa bile b450 tuf gaming ya da tomahawk max ayarında bir anakart almanız olacaktır. Güncel fiyatları takip etmiyorum ama mutlaka gaming gecesi gibi satışlarda uygun fiyata düşüyordur.

Bütçe nedir? Bir anakartın sadece VRM soğutucusu ve VRM'leri değil diğer özellikleri de önemlidir. Bilgisayarı ne için kullanacağın ve anakartta ne gibi özellikler olmasını istediğin gibi şeyler bu durumda VRM'lerden daha önemli. Buna ek olarak kasanın hava akışı çoğu zaman pasif VRM soğutmasından daha çok etki gösteriyor.
Bütçe olarak sıkıntı olmadığını, hangi anakartla düzgün çalışırsa alabileceğimi belirtmiştim konuda ancak modumuz sağolsun silmiş. Sistemle düzgün çalışabilecekse her türlü fiyata çıkabilirim.
Diğer parçaları da belirlediniz mi hocam? Bu arada o anakarttan daha ucuza B450M S2H var.
Sistem böyle.

Anakart alternatiflerim de böyle. ASUS TUF GAMING DDR4 S+V+GLAM4'ü alabilirim galiba.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 39
  • sistemm.png
    sistemm.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Bütçe olarak sıkıntı olmadığını, hangi anakartla düzgün çalışırsa alabileceğimi belirtmiştim konuda ancak modumuz sağolsun silmiş. Sistemle düzgün çalışabilecekse her türlü fiyata çıkabilirim.

Sistem böyle.

Anakart alternatiflerim de böyle.
B450M-A II'yi tercih edebilirsiniz. Zaten OC de yapmayacakmışsınız.

Sistem böyle.

Anakart alternatiflerim de böyle. ASUS TUF GAMING DDR4 S+V+GLAM4'ü alabilirim galiba.
Anakart'a çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız gösterdiğiniz tercihler arasında Asus tuf iyi bir tercih olacaktır. Ben de 5600X işlemcimi Asus tuf b450 ile kullanıyorum. Gayet kararlı ve performanslı çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı