Anakartta yanıp sönen ışık nedir?

Rafet Günes

Hectopat
Yer
Rüthen,Almanya
Daha fazla  
M.2 SSD bölümünün ve CPU'nun arasinda yesil bir isik yanip sönüyor, bu isik nedir?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 149
Monitör yansımasından belli olmuyor, ethernet kablosunun takıldığı yerlere yakın bir yerdeyse ethernet kartından çıkan bir ışık olabilir, ne işe yaradığını bilmiyorum ve araştırmadım ama çoğu anakartta olan bir şey, başka bir ışıktan bahsediyorsanız monitörü kapatın veya kasanın camını çıkartıp çekin.

Bu yesil isik, pardon fark etmedim hiçbir şey görülmedigini.
Sogutucunun hemen altinda yanip sönüyor
Kullanım kılavuzuna ve anakart planına baktım fakat oradaki LED'le ilgili bir bilgi bulamadım. Soğutucuyu söküp yanında ne yazdığına bakmanız gerek.
1644188088403.png

Şu LED olduğunu düşünüyorum. M.2 ile ilgili 10. veya 11. nesile geçirilebilen bir switch varmış. Muhtemelen onunla ilgili.

Kullanım kılavuzuna ve anakart planına baktım fakat oradaki LED'le ilgili bir bilgi bulamadım. Soğutucuyu söküp yanında ne yazdığına bakmanız gerek.
Eki Görüntüle 1297987

Şu LED olduğunu düşünüyorum. M.2 ile ilgili 10. veya 11. nesile geçirilebilen bir Switch varmış. Muhtemelen onunla ilgili.

Teşekkürler büyük ihtimal onunla ilgilidir SSD'nin hemen üstünde yer aldigi icin.

Geri
Yukarı