Anakarttaki 4 Pin Fan Girişine 2 adet 3 Pin Fan Takmak İçin Çoklayıcı Tavsiyesi

Knight Davion

Kilopat
Anakarttaki 4 Pin fan girişine 2 adet 3 pin fan takmak için çoklayıcı tavsiyesine ihtiyacım var. Kasada iki adet fanım var.
Sonrasında fan takmayı düşünmüyorum. Minimum 2 girişli olması yeterlidir.
En ucuz ürünü almak istiyorum.
İnternette çok fazla çoklayıcı var ve tam olarak Google'da nasıl aratacağımdan da emin değilim.

Anakart;

2.jpg

SYS FAN 4 pinli.

Kasamdaki 2 kırmızı fanın ucu;

1.jpg

Elimle gösterdiğim net değil biliyorum ama 3 delikli. :/

Saygılarımla.

Atılan kablo uygun. 4 pine 3 pin takabilirsiniz. Zaten 3 pin fanda PWM özelliği olmuyor.

Gigabyte H410M h V3 anakartta BIOS'ta akıllı fan özelliği var. Oradan işlemci fanı yüzdesi değiştirilerek hızı değiştirilebiliyor. Bunu taktığımda bunda da aynı işi yapabilir miyim?

Kargosuyla 30 TL falan oluyor. Bunu da bir düşün:

Elindeki fanları takabilirsin. Sorun olmaz.
Gigabyte h410m h v3 anakartta BIOS'ta akıllı fan özelliği var. Oradan İşlemci fanı yüzdesi değiştirilerek hızı değiştirilebiliyor. Bunu taktığımda bunda da aynı işi yapabilir miyim?
Akıllı fan özellikleri için 4 pinli PWM fanların olması gerekli diye biliyorum. 4. pin RPM kontrolünü sağlıyor diye biliyorum.

Akıllı fan özellikleri için 4 pinli PWM fanların olması gerekli diye biliyorum. 4. pin RPM kontrolünü sağlıyor diye biliyorum.
Aratıp ilk çıkanı attım, bu da iyiymiş.

Akıllı fan özellikleri için 4 pinli PWM fanların olması gerkeli diye biliyorum. 4. pin RPM kontrolünü sağlıyor diye biliyorum.

Amazon'da kargo ücretsiz olması nedeniyle Amazon'dan olması daha uygun olur.
Amazon linkindeki çoklayıcının 2'li kısmı 4 çıkışlı ya ben oraya 3 pin girişli fan taktığımda sorun olmayacaktır değil mi?

Hazır sistem almıştım fanları aşağıdaki paylaşacağım linkteki kablo ile güç kaynağına takmışlar. Fanlar son hızda çalışıyor efsane gürültü yapıyor. Buna çözüm bulmak amacıyla ara kablo kullanıp voltaj düşürmeden anakartta takıp çoğaltıcı kullandığımda BIOS aracılığı ile fan hızını kontrol edebilir miyim sorusuna cevap aramaktayım.

Amazon'da kargo ücretsiz olması nedeniyle Amazon'dan olması daha uygun olur.
Amazon linkindeki çoklayıcının 2'li kısmı 4 çıkışlı ya ben oraya 3 pin girişli fan taktığımda sorun olmayacaktır değil mi?
Kullanabilirsin. 3 ve 4 pin takılabiliyor aynı şekilde. Uyumlu yani sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı