Anakarttaki Gen olayı nedir?

yusufdegerli11

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bugün N11'de MSI B450-A PRO Max AMD B450 model anakartı almayı düşünürken yorumlarda anakartın desteklediği frekansın açıklamaya göre daha az olduğu söyleniyordu. Ben de bunu firmaya sorduğumda böyle bir cevap aldım. Gen olayını pek fazla bilmiyorum. Beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• gen.PNG
    gen.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Bugün N11'de MSI B450-A PRO Max AMD B450 model anakartı almayı düşünürken yorumlarda anakartın desteklediği frekansın açıklamaya göre daha az olduğu söyleniyordu. Ben de bunu firmaya sorduğumda böyle bir cevap aldım. Gen olayını pek fazla bilmiyorum. Beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Ryzen 2000 Ryzen 3000 gibi seriler olması lazım.1 2 desteklemez derken Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serilerini desteklemez anlamına geliyor.

Merhabalar.

Yanlış anlamadıysam AMD Ryzen işlemci serisinden bahsediyor.

3. nesilden bahsediyor. Bellek kontrolcüleri uzun bir süredir işlemci içerisinde yer alıyor. İşlemcinin nesiline göre de bunlar iyileştiriliyor. 3. nesilden yerine 1. veya 2. nesil bir işlemci alırsanız RAM'lerde bu frekanslara çıkamayacağınızı belirtmek istemiş.

Hocam, en az 3.nesil AMD işlemci ile destekleyebilir demek oluyor. Alt nesil ile 3200 MHz olarak destekliyor demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı