Anakarttan beslenen ekran kartı önerisi

Bütçe
680TL

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Selam arkadaşlar, 680TL bütçem var bu piyasada üstüne pek çıkmak istemiyorum. GTX750 Ti baktım fakat yaşadığım yer küçük olduğu için 2. elden bulamadım. Kutusu açılmamış 2 gün önce alınan ve 3 yıl garantisi bulunan ASUS RX550 2 GB 64 Bit buldum 580TL'ye fakat 128Bit olan versiyonu 680TL. Eski model kartlarda Bit farkı performansa etki gösteriyor diye biliyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Başka bir öneriniz var mı? ASUS RX550 EVO anakarttan mı besleniyor?
İşlemci: i3-540
Anakart: Foxconn H55MXV.
RAM: 2x4GB.
PSU: 300W Casper. Görebildiğim kadarıyla ekran kartı için güç çıkışı bulunmuyor.

PSU.jpeg

Hocam, o zaman bizim önermemiz için bulunduğunuz ilinizi bize de söyler misiniz ?
Muğla/Milas'da yaşıyorum. Bodrum Muğla gibi yerlere yakın olan yerlerden alabilirim. Satıcı güvenliyse şehir dışından da kargo yoluyla alabilirim fakat pek sıcak bakmıyorum.
RX550 son driverlar ile daha iyi bir performans sergiliyor diye biliyorum.

Muğla/Milas'da yaşıyorum. Bodrum Muğla gibi yerlere yakın olan yerlerden alabilirim. Satıcı güvenliyse şehir dışından da kargo yoluyla alabilirim fakat pek sıcak bakmıyorum.

RX550 son driverlar ile daha iyi bir performans sergiliyor diye biliyorum.
Hocam her türlü RX550, 750 Tİ, GTX 950 modelleri bu fiyatta önerilebilir ancak darboğaz kaçınılmaz olacaktır hepsinde. İşlemcinizi yükseltmenizi öneririm.

Hocam her türlü RX550, 750 Tİ, GTX 950 modelleri bu fiyatta önerilebilir ancak darboğaz kaçınılmaz olacaktır hepsinde.
Farkındayım fakat günü kurtarması için alıyorum. 1-2 yıl içerisinde yeni sistem almayı düşünüyorum o zaman ya satarım ya da ailemin kullanması için bırakırım diye düşünüyorum.
Başka bir alternatif kart bulamazsam 64bit ve 128bit arasına 100TL fark verilir mi? Performansı ne kadar etkiler biliyor musunuz? İşlemciyi yükseltirsem anakart değişikliğine gitmem gerekecek ayriyeten PSU da almam gerekecek. Bu sisteme yatırım yapmak istemiyorum.

Farkındayım fakat günü kurtarması için alıyorum. 1-2 yıl içerisinde yeni sistem almayı düşünüyorum o zaman ya satarım ya da ailemin kullanması için bırakırım diye düşünüyorum.
Başka bir alternatif kart bulamazsam 64bit ve 128bit arasına 100TL fark verilir mi? Performansı ne kadar etkiler biliyor musunuz? İşlemciyi yükseltirsem anakart değişikliğine gitmem gerekecek ayriyeten PSU da almam gerekecek. Bu sisteme yatırım yapmak istemiyorum.
Bu ürünü tercih edebilirsiniz RX 550 serisinde en serin performansa Biostar markası erişmişti.

Bu ürünü tercih edebilirsiniz RX 550 serisinde en serin performansa Biostar markası erişmişti.
Teşekkürler, güç çıkışı gerekmiyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı