Çözüldü Anakarttan sürekli bip tarzı ses gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar,

Yeni bir bilgisayar topladim. İlk defa bilgisayar topladim. Anakart'tan surekli ses geliyor. Bip bip bip bip bip ... diye. Hic durmuyor.

20221117_225019.gif

Ne yapmam lazim? Yardim eder misiniz?

Çözüm
Bir bakacağım. Yarin tekrar buradan güncelleme yaparim. Son durum hakkinda.

Konu çözüldü. Bir sekilde 12. nesil islemci buldum. BIOS attim. Eğer 12. nesil islemci bulamazsaniz tek yol servise göndermek.

Baglantilari dogru yaptigim halde kasa da hic bir seyin calismama sebebi de PSU arizaliymis. Bip Bip Bip diye ses vermesinin nedeni bundanmis. Baska PSU takinca bilgisayar calisti. Bu seferde PSU'yu servise gonderdim.
Selam,

Yeni bir bilgisayar topladim. İlk defa bilgisayar topladim. Anakart'tan surekli ses geliyor. Bip bip bip bip bip... Diye. Hiç durmuyor.

Eki Görüntüle 1576222

Diğer arkadaşlar da düşündüklerini yazar anakart hata mesajı veriyor mors alfabesi ile gibi geldi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Yeni bir bilgisayar topladim. İlk defa bilgisayar topladim. Anakart'tan surekli ses geliyor. Bip bip bip bip bip ... diye. Hic durmuyor.

Eki Görüntüle 1576222

Bilgisayar sanırım işlemciyi görmüyor, işlemcide sorun var sistemi kapatıp bağlantıları iyice kontrol et. Geçen bir arkadaş da aynı türden bir konu açmıştı ama onda bip sesi gelmiyordu bir çok şey deneyip çözememişti.

Anakartta CPU gostergesi isik yanip sonuyor. Ve surekli bip sesi geliyor.

Acaba kurulumu mu yanlis yaptim? Bastan her seyin ustunden gecmek icin bana yardim eder misiniz?

Sistem parclarim bunlardir;
  • Intel Core i5-13600KF 3.50GHz (Turbo 5.0GHz) 24MB Cache 14 Çekirdek LGA1700 13.Nesil İşlemci - Tray
  • Gigabyte RTX 3080 Ti VISION OC 12G GV-N308TVISION OC-12GD 384 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı
  • MSI PRO B660-A D4 Intel LGA1700 DDR4 ATX Anakart
  • Kingston 1 TB KC3000 SKC3000S/1024G M.2 PCI-Express 4.0 SSD
  • Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 Bellek
  • Arctic LIQUID FREEZER II 240 Sıvı Soğutma
  • BitFenix BP-WG850UMAG-9FM 850 W Power Supply
  • Aigo DarkFlash DLX21 MESH Panel Gaming A-RGB E-ATX Kasa
  • Philips 27" 27M1N3500LS/00 144Hz 1ms HDMI DP HDR10 Adaptive Sync QHD VA Gaming Monitör
  • Kioxia 500 GB Exceria Plus G2 LRD20Z500GG8 M.2 PCI-Express 3.0 SSD

Son düzenleme:
Muhtemelen BIOS kaynaklı. Anakartta Flash buton gözükmüyor. En kötü ihtimalle servisi halleder. Service Point ile görüşebilirsiniz.

Anakartın BIOS'unu güncellemen lazım taktığın işlemci güncel BIOS kurulu değilken çalışmaz.

BIOS nasıl güncelleyeceğim?

Muhtemelen BIOS kaynaklı. Anakartta flash buton gözükmüyor. En kötü ihtimalle servisi halleder. Service point ile görüşebilirsiniz.

BIOS nasıl guncelleyecegim?

Cidden uyuyamiyorum. İlk defa bilgisayar topluyorum. Technopat YouTube'da montaj nasıl olur? Hangi kablo nereye takilir... Bunlar icin videolara tekrar tekrar 5 saat boyunca baktim. Adim adim ilerlemeye calistim. Urunlerin icinde cikan kullanma kılavuzlarini ve kablolarini anladigim kadariyla iyice bakmaya calistim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS nasıl güncelleyeceğim?

BIOS nasıl guncelleyecegim?

Cidden uyuyamiyorum. İlk defa bilgisayar topluyorum. Technopat YouTube'da montaj nasıl olur? Hangi kablo nereye takilir... Bunlar icin videolara tekrar tekrar 5 saat boyunca baktim. Adim adim ilerlemeye calistim. Urunlerin icinde cikan kullanma kılavuzlarini ve kablolarini anladigim kadariyla iyice bakmaya calistim.

12. Nesil işlemci takip guncelleyebilirsin ancak.

Geri
Yukarı