Anayasa mahkemesi kapatılabilir mi?

Sığınmacı sorunu zaten net bir şekilde 10-20 yıl sonra Türkiye'den toprak koparmak isteyecek terör örgütü sorununa ulaşacak. Özellikle bunu Hatay'ı bahane ederek yapabilirler. Bu kadar iç savaş görmüş tramvatik insanı düzensiz bir şekilde ülkeye sokmanın kusuru olmayacak mı? Özellikle Türkiye'de doğan yabancı bebekler büyüyüp belediye alıp meclise girecek kadar çoğunluğa ulaştığında bu sorunlar tırmanacak diye düşünüyorum.
Darbe marbe olmasa bile ileride sığınmacılar mobilyacı vs. olacak bizim çalışmıyanların patronu olacak :(

Her şey olur bu ülkede. Meclis üstünlüğü onlarda. Ama AYM üyelerini de onlar belirlemiyor mu? Bir an önce kitleleri düzgün bir şekilde etkileyip organize edebilecek bir muhalefet partisi lazım. Emin olun tek ihtiyacımız olan bu. Gerisi çözülecek. Muhafazakardan sekülerine sağcısından solcusuna her kesimden destek görecek bir muhalefet ile ilk seçimde bu rejim değişebilir ve hızlıca normale dönülebilir. Halk olarak bunu talep etmemiz lazım.

Bu elemanların memleketlerine dönme vakti geldide geçiyor bu seçimde oy kullanırlar diye cb bunları bıraktı diye düşündüm lakin seçim çoktan geçti artık gitmeleri lazım toprakları ABD tarafından sömürülürken memleketimizde nargile tüttürmeleri beni sinir eden bir durum bir de misafir olduklarını unutup memleketimizde bize misafir gibi davranmaları... Az kaldı memleketin rejimi faşistliğe dönecek

Her şey olur bu ülkede. Meclis üstünlüğü onlarda. Ama AYM üyelerini de onlar belirlemiyor mu? Bir an önce kitleleri düzgün bir şekilde etkileyip organize edebilecek bir muhalefet partisi lazım. Emin olun tek ihtiyacımız olan bu. Gerisi çözülecek. Muhafazakardan sekülerine sağcısından solcusuna her kesimden destek görecek bir muhalefet ile ilk seçimde bu rejim değişebilir ve hızlıca normale dönülebilir. Halk olarak bunu talep etmemiz lazım.

Bir tane soğan vardı umutlandığımız ama :)

Dostum ben buhranların kahramanları doğuracağına inanırım. Güneş ne zaman doğacak bilmiyorum ama tek bildiğim iyice karanlık olmadan güneş doğmaz. Eminim ki içimizden biri bu rejimi değiştirmek üzere çıkacaktır.
hepimizin umudu, güneşin çıkmasını beklemek yerine güneş olmak için uğraşmak gerekir
umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim M.K.

Her kesimi memnun etmek olanaksız. Eğer bu iktidardan kurtulmak isteniyorsa %50'yi geçen bir akım lazım. Bunun için iki formül var: Muhafazakarlık + milliyetçilik veya Atatürkçülük + Milliyetçilik bu iki formül dışında hiçbir formül %50'yi geçmiyor. Yanj hem Atatürkçü olacaksınız ama Demirtaş'a selam göndereceksiniz! Kargalar bile güler buna. 2. yazdığım formül aslında daha fazla potansiyele sahip. Çünkü Atatürk bu ülkede %70'in üzerinde olumlu karşılık bulan bir isim ve sosyal demokrat insan bile bizim ülkemizde milliyetçidir alttan alta.

2 kitleye birden hitap etmek zor bence olması gereken bir kitlenin diğer kesime üstün çıkması dengeyi güç getirir diye bir laf vardır bu gücün devrimizin genç insanları olmasını ümit ederdim lakin ne kaliteli bir eğitim ne kaliteli bir yaşam görmeyen gencimizden büyük şeyler beklemek zor

Her kesimi memnun etmek olanaksız. Eğer bu iktidardan kurtulmak isteniyorsa %50'yi geçen bir akım lazım. Bunun için iki formül var: Muhafazakarlık + milliyetçilik veya Atatürkçülük + Milliyetçilik bu iki formül dışında hiçbir formül %50'yi geçmiyor. Yanj hem Atatürkçü olacaksınız ama Demirtaş'a selam göndereceksiniz! Kargalar bile güler buna. 2. yazdığım formül aslında daha fazla potansiyele sahip. Çünkü Atatürk bu ülkede %70'in üzerinde olumlu karşılık bulan bir isim ve sosyal demokrat insan bile bizim ülkemizde milliyetçidir alttan alta.
Emin olun çıkar ideolojik bakmayınız olaya. İllaki bir fikrin bayrağını sallamaya gerek yok. Bu ülke bir fikrin bayrağını sallayanlardan çok çekti.
Biz içimizde ayrışmasak, bizden hepimizi kapsayacak çıkacaktır emin olun. Hepimizi derken özerklik çığlığı atan terör sevicileri kastetmiyorum. Ne zaman ki seküleri laik Atatürkçü olduğunu iddia eden kesim başörtülü namaz kılan insanlara öcü gibi bakmayı, yallah arabistana demeyi bırakır; muhafazakar dindar kesim de o kesime keseceğiz, öldüreceğiz şunu yapacağız bunu yapacağız demeyi bırakır, işte o zaman bizi kurtaracak bir lider çıkarabiliriz. Tepemizdekiler bizim ayrılmamızı istiyor ve bundan faydalanıyor. Üzerimizde böl ve yönet oynamalarına izin vermemeliyiz.
@legend61

Emin olun çıkar ideolojik bakmayınız olaya. İllaki bir fikrin bayrağını sallamaya gerek yok. Bu ülke bir fikrin bayrağını sallayanlardan çok çekti.
Biz içimizde ayrışmasak, bizden hepimizi kapsayacak çıkacaktır emin olun. Hepimizi derken özerklik çığlığı atan terör sevicileri kastetmiyorum. Ne zaman ki seküleri laik Atatürkçü olduğunu iddia eden kesim başörtülü namaz kılan insanlara öcü gibi bakmayı, yallah arabistana demeyi bırakır; muhafazakar dindar kesim de o kesime keseceğiz, öldüreceğiz şunu yapacağız bunu yapacağız demeyi bırakır, işte o zaman bizi kurtaracak bir lider çıkarabiliriz. Tepemizdekiler bizim ayrılmamızı istiyor ve bundan faydalanıyor. Üzerimizde böl ve yönet oynamalarıma izin vermemeliyiz.
@legend61

Çok güzel konuştunuz tebrik ederim umarım sizin gibi bilinçli insanlar tarafından yetiştirilecek kardeşler evlatlar abiler hepimizin doğru yolda birlik yolunda buluşmasına yardımcı olur sağlıcakla kalınız :)

Çok güzel konuştunuz tebrik ederim umarım sizin gibi bilinçli insanlar tarafından yetiştirilecek kardeşler evlatlar abiler hepimizin doğru yolda birlik yolunda buluşmasına yardımcı olur sağlıcakla kalınız :)
Bizim görevimiz organize olmak kardeşim. 3 kişi 5 kişi demeyeceğiz birlikten kuvvet doğar diyeceğiz ve domino etkisi ile başarılı olacağız. Bu ülkeyi işgalden kurtaranlar da 1850'lerde İstanbul'da Selanik'te devletin nice şehirlerindeki liselerinde hürriyet naraları atan gençlerdir. Onların yaptığını bugün biz yapamıyorsak bu bayrağın altında yaşamayı haketmemişiz demektir.
Bu yazı halkı kin ve düşmanlığa tahrik amacı ile yazılmamıştır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı