ANC'li Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Önerisi

Ranathema

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gainward Ghost RTX 4060Ti Ekran Kartı
Ryzen 5 5600 İşlemci
Gigabyte B550M DS3H Anakart
2x8 GB G-Skill RipjawsV DDR4 3600 MHz Ram
MLD ULTRA NVMe M2 1TB SSD
Merhabalar. Kulak içi bir kulaklık alacağım. Kulaktan düşmeyen, Aktif Gürültü Engelleme (ANC), Android bir kablosuz kulak içi kulaklık arıyorum. Sesi kaliteli, basları ve tizleri iyi bir kulaklık olursa sevinirim. Şuan seçeneklerim arasında Samsung Buds 2 var. Dengi veya daha iyi kulaklık tavsiyenizi beklerim.

Bütçe soylememissin. Birde anc'den beklentin ne? Sony wf serilerindeki gibi bir anc olacaksa, o sadece Sony wf serilerinde var. (Uzay boşluğu sessizliği) imaging (sahne/detay) konusunda ortalama veya bir tık üstü birşey istiyorsan; en az 2500-3000 TL'lik bir bütçe gerekir.

Bütçe soylememissin. Birde anc'den beklentin ne? Sony wf serilerindeki gibi bir anc olacaksa, o sadece Sony wf serilerinde var. (Uzay boşluğu sessizliği) imaging (sahne/detay) konusunda ortalama veya bir tık üstü birşey istiyorsan; en az 2500-3000 TL'lik bir bütçe gerekir.
Bütçe sıkıntım yok. Fiyatının hakkını veren, en azından rahatsız edecek sesleri kesen bir ANC arıyorum.

Bütçe sıkıntım yok. Fiyatının hakkını veren, en azından rahatsız edecek sesleri kesen bir ANC arıyorum.
Eğer 3000-4000 TL civarına cikabilirseniz; Edifier neobuds pro 2.
Knowles/balanced armatür ve dynamic driver var. Dynamic bass fre kontrol ederken, balanced armatür, flat (dengeli) tonu ayarlar. Anc'si gayet güzeldir. Kulaklığın şarjı çok uzun süre gitmiyor bir tek. Ortalama 5.5 saat civarında (anc açık) kapalı iken, 6.5 saat aldım. Biraz v shaped gibi ama tam da değil gibi.. balanced armatür daha ön planda, bassları kontrol altına alıyor. Flat dengeli geliyor. imaging (sahne-detay) üst düzey.

Eğer 3000-4000 TL civarına cikabilirseniz; Edifier neobuds Pro 2.
Knowles/balanced armatür ve dynamic driver var. Dynamic bass fre kontrol ederken, balanced armatür, flat (dengeli) tonu ayarlar. ANC'si gayet güzeldir. Kulaklığın şarjı çok uzun süre gitmiyor bir tek. Ortalama 5.5 saat civarında (ANC açık) kapalı iken, 6.5 saat aldım. Biraz v shaped gibi ama tam da değil gibi. Balanced armatür daha ön planda, bassları kontrol altına alıyor. Flat dengeli geliyor. İmaging (sahne-detay) üst düzey.

Peki sizce Samsung Buds 2'ye göre nasıldır, 2.000 TL fiyat farkına değer fark yaratır mı?

Peki sizce Samsung Buds 2'ye göre nasıldır, 2.000 TL fiyat farkına değer fark yaratır mı?
O kulaklığın üreten firma akg. Akg üst düzey kulaklıklar üretiyor. Tiz odaklı kulaklık yapıyorlardı eskiden fakat Samsung için yaptığı o kulaklık nasıl bilmiyorum, denemedim. Ama edifier ile o buds 2 arasında farklar elbet vardır. Galaxy buds 2 gördüğüm kadarıyla, woofer ve tweeter driver kullanmış. Şaşırdım açıkçası. Woofer; Yüksek bas fre detayına vurgu yapar. Yani; bass ön planda. Tweeter; tiz fre vurgu yapar. Hiç kullanmadım buds 2'yi fakat; yüksek bass ve tiz olduğu, kullandığı sürüculerden belli.
Edifier'ın sürücülerini kullandığı şirket knowles. Balanced armatür wo/twe'nin daha detay ve kulak yormayani. Ben olsaydım edifier alırdım fakat son kullanıcı için çok önemli değil. Buds 2 alabilirsin.

Buds 2 yerine Buds FE almanı öneririm. ANC konusunda daha iyi ve daha ucuz. Arkadaşımda Buds 2 var bende Buds FE. İkimiz de Aslan Telekom satıcısından aldık güvenlik bantlarıyla beraber elimize ulaştı. Ben onun kulaklığını denemedim ama o FE'yi denediğinde ANC'ye şaşırmıştı.

Daha üst bütçede daha iyisi de bulunabilir pekâlâ.

Yeni konular

Geri
Yukarı