Android 11 desteği olmayan telefona nasıl Android 11 yüklenir?

emn3435

Decapat
Telefonum Samsung Galaxy M.20. Telefonumda Android 10 yüklü ama Android 11 desteği yok. Nasıl Android 11 yapabilirim One UI olayı nasıl olur? Bilgisayara bağlayıp bir şeyler yapılabilir mi?
Telefonum Samsung Galaxy M.20. Telefonumda Android 10 yüklü ama Android 11 desteği yok. Nasıl Android 11 yapabilirim One UI olayı nasıl olur? Bilgisayara bağlayıp bir şeyler yapılabilir mi?
Android 11 çıktı mı ayrıca ben çıktı diye duydum ama tam bir bilgim yok takip etmedim.

Android 11 çıktı evet ama eğer destek yoksa yüklemeyin büyük performans kaybı yaşarsınız.
Düşünüyorum sadece yüklemeyi. Ama telefonumun kaldıracağını düşünüyorum Android 10u sorunsuz kaldırıyor. Birşeyler yapmak mümkün mü evde de böyle eski androidlere sahip telefonlar var kullanılmayan. onların üzerinde deneyebilirim.

Android 11 çıktı evet ama eğer destek yoksa yüklemeyin büyük performans kaybı yaşarsınız.

Katılıyorum, performans kaybı yaşarsınız.
Ayrıca Android 11 ile 10 arasında fazla fark yok.
Evde de böyle eski Android'lere sahip telefonlar var kullanılmayan. Onların üzerinde deneyebilirim.

Onlarda deneyebilirsiniz ama eski telefon oldukları için çok fazla kasabilirler.

Resmi güncelleme dışında telefonunuza uygun Android 11 sürümlü custom ROM(lar) mevcutsa onları kurarak sürüm yükseltebilirsiniz.

Göz gezdirirken ''ROMs, Kernels, Recoveries, &Ot'' kategorisinde birkaç tane gördüm hatta.
Samsung Galaxy M20 | XDA Developers Forums (xda-developers.com)

Ayrıca ille de performans kaybı olacak diye bir şey yok. Bu biraz da custom ROM'un kalitesine bağlı.

Bana 4 gün önce falan geldi güncelleme. (Samsung Note 10+) Ama keşke yüklemeseydim. Wild Rift oyununda üstten bildirim paneli veya saati göstermek için aşağı kaydırınca panel geri kapanmıyor. Oyunu tamamen kapatıp açmak gerekiyor. Online olduğu içinde mecburen 1 maç öyle atıyorum. Yabancı forumlara da baktım baya bir konu açılmış. Hepsi Samsung model.

Düşünüyorum sadece yüklemeyi. Ama telefonumun kaldıracağını düşünüyorum Android 10u sorunsuz kaldırıyor. Birşeyler yapmak mümkün mü evde de böyle eski androidlere sahip telefonlar var kullanılmayan. onların üzerinde deneyebilirim.
Ben pek kaldıracağını düşünmüyorum 3 veya 4 GB Ram vardı M20'de neden yükseltmek istiyorsunuz? Ben de yeni geçtim 11'e fakat aman aman bir değişiklik yok.

Katılıyorum, performans kaybı yaşarsınız.
Ayrıca Android 11 ile 10 arasında fazla fark yok.
Kodlamalarla bilgisayarda birşey yapmak mümkün mü kendi telefonum hakkında çok düşünmüyorum. Ama evde eski androidlere sahip kullanılmayan cihazlar var denemeyi düşünüyorum illa android 11 olmak zorunda değil android 6 veya 7 telefonu android 8 yapmak gibi.

Bunun için Custom ROM yüklemeniz gerekiyor fakat cihazınızın garantisi var ise devre dışı kalacağını belirteyim. Custom ROM'a buradan ulaşabilirsiniz.
(Bu arada yanlış bir işlem dolayısı ile cihazın half brick olursa sorumluluk kabul etmiyorum ki bu işlemler bilgi ve tecrübe isteyen işlemlerdir)

Kodlamalarla bilgisayarda bir şey yapmak mümkün mü kendi telefonum hakkında çok düşünmüyorum. Ama evde eski Android'lere sahip kullanılmayan cihazlar var denemeyi düşünüyorum illa Android 11 olmak zorunda değil Android 6 veya 7 telefonu Android 8 yapmak gibi.

Elinizde bulunan telefonlar için uygun olan Custom ROM'ları yükleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı